Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман виступає за відновлення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення, передає Інтерфакс-Україна..
Про це він сказав в інтерв’ю агентству.
«Ми створили Національне антикорупційне бюро, ми пережили люстрації, електронні декларації чиновників, створили Антикорупційний суд і мали покарання за незаконне збагачення. Навіщо це руйнувати? Ми вже все це створили і зафіксували, тепер з цим потрібно жити. Я за те, щоб її ( кримінальну відповідальність – Mind) повернули», – сказав Гройсман.
У той же час, прем'єр наголосив, що необхідно подумати, яким чином це зробити, «щоб потім знову норма не була зруйнована: необхідно знайти правильні юридичні формулювання і поставити на цьому крапку».
У свою чергу, питання загального декларування та податкової амністії капіталів потребують детального обговорення, вважає Гройсман.
«В європейських країнах існує загальне декларування. Все інше потрібно трошки докладніше обговорити, зрозуміти саму механіку ідеї і техніку. Так, в загальних рисах, це може сприйматися, але треба зрозуміти, що саме пропонується під цими назвами», – сказав він.
Прем'єр наголосив, що необхідно розуміти, що саме пропонується амністувати, який попередній обсяг, яку ставку оподаткування, розрахунковий економічний ефект, а також які «інші плюси і мінуси тієї чи іншої моделі».
Раніше, члени команди новообраного президента України Володимира Зеленського заявляли про плани запровадження 5%-вої податкової амністії з 2020 року, податок на виведений капітал.
Нагадаємо: Конституційний суд України за конституційним поданням 59 народних депутатів визнав неконституційною ст.368-2 КК про незаконне збагачення, так як її положення не відповідають принципам верховенства права і презумпції невинності.
Таке рішення викликало стурбованість МВФ, посольств США і Великобританії.
Президент України Петро Порошенко вніс до Верховної Ради законопроект, який повинен був відновити цю статтю в іншій редакції. У свою чергу, народні депутати подали понад 10 альтернативних ініціатив.
Про те, що із заявленого новим президентом України Зеленським виглядає найбільш реалістично і чи зможе він виконати свою програму, читайте у колонці співзасновника аналітичного центру «Український інститут майбутнього» Анатолія Амеліна, спеціально для Mind.