Служба безпеки (СБУ) проводить обшуки у приміщеннях Кабінету міністрів, Державної прикордонної служби (ДПС), Державної фіскальної служби (ДФС) та у держпідприємстві «Спецтехноекспорт». Про це повідомляє прес-служба СБУ.
СБУ виявила факти заволодіння близько $6,7 млн у оборонній сфері при укладанні іноземною компанією зовнішньоекономічного контракту з одним із підприємств «Укроборонпрому» з постачання ДПС підвісної системи раннього виявлення.
Слідчі дії спрямовані на вилучення оригіналів документів та інших речей і предметів, які мають доказове значення у кримінальному провадженні.
Оновлено: як повідомили у «Спецтехноекспорт», керівництво компанії надало правоохоронцям усі необхідні оригінали та копії документів. Процедура виїмки документів проходить спокійно та не впливає на операційну роботу держпідприємства.
«Втім, у зв’язку з численними зверненнями журналістів слід відзначити, що заволодіння державним підприємством «Спецтехноекспорт» чи його співробітниками грошовими коштами, що були оплачені американській компанії за поставлене, встановлене та працююче обладнання, є неможливим, оскільки «Спецтехноекспорт» є уповноваженим державою спецекспортером і не є розпорядником публічних коштів», – йдеться в повідомленні.
У підприємстві наголосили, що воно не приймає рішення щодо вибору того чи іншого оборонного обладнання для закупівлі на потреби державних силових структур.
«У даному випадку підприємство «Спецтехноекспорт» займалося поставкою обладнання на виконання Постанови Кабінету Міністрів України та державного контракту із замовником», -наголошують у прес-службі.
У компанії пообіцяли сприяти подальшій роботі правоохоронних органів та надавати їм усю необхідну інформацію для проведення неупередженого розслідування.
Нагадаємо: 19 липня НАБУ проводило обшуки в центральному офісі компанії ICU, а також у спорткомплексі «5 елемент», в будівлі якого знаходиться відома офшорна зона.
20 липня СБУ обшукувало ArcelorMittal у Кривому Розі.
Детальніше про розслідування НАБУ, та чи діяли вони й інші органи «у зв'язці» з корупціонерами, читайте в матеріалі Mind: «Партнерство на крові: як працює корупція в оборонних замовленнях «.