СБУ проводить обшуки на ArcelorMittal в Кривому Розі

СБУ проводить обшуки на ArcelorMittal в Кривому Розі

Підприємство звинувачують в екоциді – систематичному забрудненні навколишнього середовища

СБУ проводить обшуки на ArcelorMittal в Кривому Розі
https://ukraine.arcelormittal.com

Співробітники Служби безпеки України в суботу проводять обшуки на ПАТ «ArcelorMittal Кривий Ріг» (Дніпропетровська обл.), повідомляє агентство Інтерфакс-Україна.

«...сьогодні, у вихідний день, напередодні професійного свята всіх металургів і гірників, в «АрселорМіттал Кривий Ріг» проходить обшук слідчого відділу управління СБУ в Дніпропетровській області», – йдеться в релізі ПАТ.

В.о. гендиректора «ArcelorMittal Кривий Ріг» Олександр Іванов навів деталі того, що відбувається: «Представники СБУ прийшли з обшуком на сучасний, новозбудований об'єкт – третю машину безперервного лиття заготовок. У нас вилучили копії всіх документів з цього обладнання і почали перевірку з контролю іонізаційного випромінювання».

Він нагадав, що підприємство підозрюють у екоциді, хоча у них є дозвільні документи, пройдені екологічні перевірки, зокрема позапланова у квітні поточного року.

«Ми підтвердили нашу готовність до нової комплексної перевірки з екології і вже взяли участь в обговоренні плану подальших дій щодо покращення стану навколишнього середовища з представниками офісу президента», – сказав Іванов.

В. о. гендиректора запевнив у готовності до співпраці в законодавчому полі, але «ці дії (обшук) виглядають дещо нелогічними і ставлять під сумнів подальшу реалізацію масштабної програми модернізації в Арселорміттал Кривий Ріг».

«Ми нікого не звинувачуємо, але хочемо бути впевненими, що всі дії відбуватимуться виключно в законодавчому руслі за єдиними стандартами. Тому просимо про підтримку з боку наших партнерів і міжнародних організацій», – звернувся Іванов.

Раніше президент України Володимир Зеленський розкритикував «ArcelorMittal Кривий Ріг» за невиконання вчасно зобов'язання щодо покращення екологічної ситуації в регіоні і закликав надати адресну фінансову підтримку тим людям, які постраждали внаслідок шкідливих викидів в атмосферу.

За інформацією редактора НВ Віталія Сича, СБУ не йде на діалог із керівництвом підприємства.

«Те, що відомо менеджменту АрселорМіттал зараз, що у спецслужби є претензії до радіоактивності обладнання в нових цехах. У той же час, люксембурзько-індійський гігант стверджує, що використовує одних і тих же постачальників обладнання по всьому світу – як в ПАР, так і в Індії. В даному випадку, це германо-австрійський конгломерат, який виробляє устаткування для всіх заводів компанії.  В цілому в компанії заявляють, що зменшили шкідливі викиди удвічі з моменту придбання меткомбінату «Криворіжсталь». Також додають, що інвестували в підприємство $9 млрд, що робить АрселорМіттал найбільшим інвестором в історії України», – написав він на своїй сторінці в Facebook.

В СБУ агентству «Інтерфакс-Україна» підтвердили факт проведення слідчих дій в рамках розслідування кримінального провадження у екоциді, відкритого раніше.

Як повідомлялося, СБУ відкрила кримінальне провадження щодо ПАТ «ArcelorMittal Кривий Ріг» за забруднення навколишнього середовища за ст. 441 Кримінального кодексу України (екоцид).

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло