НАБУ проводить обшуки в центральному офісі компанії ICU
В компанії заявили про політичний тиск

Національне антикорупційне бюро (НАБУ) проводить обшуки в центральному офісі інвестиційної групи ICU. Про це повідомляє прес-служба ICU.
«ICU заявляє про активізацію політичного тиску на групу. Незважаючи на те, що раніше ICU повністю задовольнила всі запити НАБУ на надання інформації в рамках кримінального провадження стосовно посадових осіб НКРЕКП за фактом можливого порушення...в даний час в офісі ICU проходить обшук», – йдеться в повідомленні.
Причиною цього тиску інвестиційна група вбачає невдоволення нинішньої влади та її оточення реформами, проведеними їхніми попередниками, деякі з них раніше працювали в ICU.
Група додала, що працює в штатному режимі, проте за таких обставин має супутні збитки як суб'єкт економічної діяльності, при цьому не маючи відношення до політичних процесів у країні.
ICU уточнила, що обшук був проведений в межах так званої справи «Роттердам+» – відкритого в березні 2017 року кримінального провадження стосовно посадових осіб Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) за фактом можливого порушення (№52017000000000209).
«Як законослухняна компанія, ICU повністю сприяла правоохоронцям, укотре надавши всі затребувані документи. Претензії з боку правоохоронних органів щодо цих операцій до компанії не надходили», – сказано в заяві.
Нагадаємо: Солом’янський райсуд Києва на початку 2018 року надав НАБУ доступ до документів ICU Investment Management Ltd. Вони містять інформацію про купівлю в інтересах будь-яких осіб євробондів ДТЕК у період із березня 2015 року до квітня 2016 року і їх продажу з квітня 2016 до кінця 2017 року.
«У ході проведення досудового розслідування встановлено, що компаніями – ICU Investment Management Ltd., CIS Opportunities Fund SPC Ltd. та Global Opportunities Fund SPC Ltd., що входять до групи компаній ICU, де раніше працював голова НКРЕКП, у період із вересня 2015 року по травень 2016 року (період розроблення Порядку формування прогнозованої оптової ринкової ціни (ОРЦ) електроенергії) на Ірландській фондовій біржі здійснювалось придбання цінних паперів, емітентом яких є DTEK Finance plc», – вказано в судових матеріалах.
В НАБУ повідомили, що після прийняття НКРЕКП Порядку формування прогнозної ОРЦ електроенергії (формули «Роттердам+») вартість куплених ICU євробондів ДТЕК зросла на 60%.
«Вищевказані факти можуть свідчити про те, що завдяки прийняттю головою та членами НКРЕКП постанови №289 вартість придбаних ICU Investment Management Ltd., CIS Opportunities Fund SPC Ltd. та Global Opportunities Fund SPC Ltd. єврооблігацій DTEK Finance plc. значно зросла, що дозволило невстановленим слідством особам, в інтересах яких діяла НКРЕКП, отримати надприбутки», –сказано в матеріалах НАБУ.
Своєю чергою, в ICU спростували ці звинувачення, мовляв усі операції були ринковими і здійснені в повній відповідності до законодавства.
НАБУ підозрює членів НКРЕКП у змові в інтересах генкомпаній під час затвердження формули «Роттердам+».
НКРЕКП почало застосовувати новий порядок формування прогнозної ОРЦ на електроенергію з квітня 2016 року.
Інвестгруппа ICU створена в червні 2006 року. Раніше співвласником і головою ради директорів групи ICU була екс-глава НБУ Валерія Гонтарєва. У ЗМІ повідомлялося про ділові зв'язки компанії з бізнесами, які належать п'ятому президенту України Петру Порошенко і його партнерам. Деякий час в ICU працював Дмитро Вовк, згодом очолив НКРЕКП.
Додамо, що ICU в 2018 збільшила активи під управлінням в Україні на 14% – до 3,5 млрд грн.
Раніше стало відомо, що сьогодні, 19 липня, НАБУ проводить обшуки в елітному спорткомплексі, в якому також розташоване почесне консульство Сейшельских островів та корпорації «Богдан моторс».
Детальніше про розслідування НАБУ, та чи діяли вони й інші органи «у зв'язці» з корупціонерами, читайте в матеріалі Mind : «Партнерство на крові: як працює корупція в оборонних замовленнях «.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].