НАБУ проводить обшуки в центральному офісі компанії ICU

НАБУ проводить обшуки в центральному офісі компанії ICU

В компанії заявили про політичний тиск

НАБУ проводить обшуки в центральному офісі компанії ICU
Фото: ICU

Національне антикорупційне бюро (НАБУ) проводить обшуки в центральному офісі інвестиційної групи ICU. Про це повідомляє прес-служба ICU.

«ICU заявляє про активізацію політичного тиску на групу. Незважаючи на те, що раніше ICU повністю задовольнила всі запити НАБУ на надання інформації в рамках кримінального провадження стосовно посадових осіб НКРЕКП за фактом можливого порушення...в даний час в офісі ICU проходить обшук», – йдеться в повідомленні.

Причиною цього тиску інвестиційна група вбачає невдоволення нинішньої влади та її оточення реформами, проведеними їхніми попередниками, деякі з них раніше працювали в ICU.

Група додала, що працює в штатному режимі, проте за таких обставин має супутні збитки як суб'єкт економічної діяльності, при цьому не маючи відношення до політичних процесів у країні.

ICU уточнила, що обшук був проведений в межах так званої справи «Роттердам+» – відкритого в березні 2017 року кримінального провадження стосовно посадових осіб Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) за фактом можливого порушення (№52017000000000209).

«Як законослухняна компанія, ICU повністю сприяла правоохоронцям, укотре надавши всі затребувані документи. Претензії з боку правоохоронних органів щодо цих операцій до компанії не надходили», – сказано в заяві.

Нагадаємо: Солом’янський райсуд Києва на початку 2018 року надав НАБУ доступ до документів ICU Investment Management Ltd. Вони містять інформацію про купівлю в інтересах будь-яких осіб євробондів ДТЕК у період із березня 2015 року до квітня 2016 року і їх продажу з квітня 2016 до кінця 2017 року.

«У ході проведення досудового розслідування встановлено, що компаніями – ICU Investment Management Ltd., CIS Opportunities Fund SPC Ltd. та Global Opportunities Fund SPC Ltd., що входять до групи компаній ICU, де раніше працював голова НКРЕКП, у період із вересня 2015 року по травень 2016 року (період розроблення Порядку формування прогнозованої оптової ринкової ціни (ОРЦ) електроенергії) на Ірландській фондовій біржі здійснювалось придбання цінних паперів, емітентом яких є DTEK Finance plc», – вказано в судових матеріалах.

В НАБУ повідомили, що після прийняття НКРЕКП Порядку формування прогнозної ОРЦ електроенергії (формули «Роттердам+») вартість куплених ICU євробондів ДТЕК зросла на 60%.

«Вищевказані факти можуть свідчити про те, що завдяки прийняттю головою та членами НКРЕКП постанови №289 вартість придбаних ICU Investment Management Ltd., CIS Opportunities Fund SPC Ltd. та Global Opportunities Fund SPC Ltd. єврооблігацій DTEK Finance plc. значно зросла, що дозволило невстановленим слідством особам, в інтересах яких діяла НКРЕКП, отримати надприбутки», –сказано в матеріалах НАБУ.

Своєю чергою, в ICU спростували ці звинувачення, мовляв усі операції були ринковими і здійснені в повній відповідності до законодавства.

НАБУ підозрює членів НКРЕКП у змові в інтересах генкомпаній під час затвердження формули «Роттердам+».

НКРЕКП почало застосовувати новий порядок формування прогнозної ОРЦ на електроенергію з квітня 2016 року.

Інвестгруппа ICU створена в червні 2006 року. Раніше співвласником і головою ради директорів групи ICU була екс-глава НБУ Валерія Гонтарєва. У ЗМІ повідомлялося про ділові зв'язки компанії з бізнесами, які належать п'ятому президенту України Петру Порошенко і його партнерам. Деякий час в ICU працював Дмитро Вовк, згодом очолив НКРЕКП.

Додамо, що ICU в 2018 збільшила активи під управлінням в Україні на 14% – до 3,5 млрд грн.

Раніше стало відомо, що сьогодні, 19 липня, НАБУ проводить обшуки в елітному спорткомплексі, в якому також розташоване почесне консульство Сейшельских островів та корпорації «Богдан моторс».

Детальніше про розслідування НАБУ, та чи діяли вони й інші органи «у зв'язці» з корупціонерами, читайте в матеріалі Mind : «Партнерство на крові: як працює корупція в оборонних замовленнях «.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло