Арбітражний інститут Торгової палати Стокгольма в ході розгляду інвестиційного спору між російською «ВЕБ.РФ» і Україною про експропріацію дочірнього банку держкорпорації – Промінвестбанку (ПІБ) – заборонив Україні продавати акції ПІБу і зобов'язав відшкодувати ВЕБу понесені арбітражні витрати. Про це повідомила російська держкорпорація, передає Інтерфакс-Україна.
«Після серії екстрених слухань і обміну змагальних позицій з українською стороною англійський юрист виніс рішення, яким підтримав правову позицію, розроблену спільну юридичної командою ВЕБа і колегії адвокатів «Монастирський, Зюба, Степанов і Партнери», задовольнив всі вимоги ВЕБа, заборонив Україні продавати акції ПІБу , а також зобов'язав Україну відшкодувати ВЕБу понесені арбітражні витрати», – прокоментував журналістам рішення Стокгольмського арбітражу представник держкорпорації.
Зазначається,що рішення виносив юрист Джо Тіредо. Це співкерівник практики міжнародного арбітражу фірми Garrigues.
Акції українських «дочок2 російських банків, включаючи ПІБ, були заарештовані в минулому році за рішенням українського суду у зв'язку із заявою про забезпечення позову ряду пов'язаних з бізнесменом Ігорем Коломойським компаній, що мали активи в Криму.
У червні ВЕБ повідомив, що подав до Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма позов до України через порушення нею положень міжурядової угоди про заохочення і взаємний захист інвестицій з РФ 1998 року.
Тоді ж стало відомо, що державний виконавець виставив на продаж на біржі ПФТС 99,8% акцій ПІБу зі стартовою ціною $ 20,6 млн, а аукціон призначений на 28 серпня.
ВЕБ назвав майбутній аукціон незаконним, і, як випливає з поширеного в середу повідомлення, за тиждень до його проведення попросив Арбітражний інститут Торгової палати Стокгольма призначити надзвичайного арбітра і розглянути питання про заборону Україні реалізовувати акції ПІБу до того моменту, як склад арбітрів не розгляне вимоги держкорпорації по суті.
Інтерес до покупки ПІБу виявляли кілька компаній – ТОВ «ФК»Женева» і «Европейське ощадне товариство»(обидва – Київ), пов'язані з інвестиційним бутиком Investohills екс-глави українського Альфа-банку Андрія Волкова, а також ТОВ «Кредитна установа «Інвестиційне» Олександра Зінов'єва. Однак, як повідомила біржа ПФТС, жодної заявки до запланованого на 28 серпня аукціону так і не було подано.