«ВЕБ.РФ» подала позов проти України через обмеження роботи її дочірнього Промінвестбанку
Українська «дочка» потрапила під санкції в 2017, що фактично заборонило їй будь-які операції з материнськими структурами і зробили розвиток бізнесу практично неможливим

«ВЕБ» направив до Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма позов проти України і зажадав компенсації втрат, які поніс його український дочірній Промінвенвестбанк. Про це йдеться в повідомленні держкорпорації, передає «Інтерфакс».
«ВЕБ» звинуватив українську владу в порушенні положень міжурядової угоди 1998 про заохочення та взаємний захист інвестицій з Росією.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
«За останні кілька років українська влада порушила всі гарантії, які сама ж надала в інвестиційній угоді», – зазначив старший віце-президент правового блоку ЗЕБа Ігор Краснов, слова якого наведені в прес-релізі.
До цього держкорпорація письмово повідомляла Київ про плани почати інвестиційний спір і пропонувала врегулювати питання про збитки до суду.
«ВЕБ» придбав Промінвестбанк в 2008 році. Держкорпорація оцінює інвестиції в його розвиток в $2,7 млрд і зазначає, що вони були знецінені в результаті дискримінаційного правового регулювання з боку української влади.
Про намір ініціювати такий розгляд в міжнародному арбітражі «ВЕБ» оголосив у вересні 2018 роки після арешту акцій Промінвестбанку київським судом. Суд тоді заарештував акції українських «дочок» ЗЕБа, ВТБ» і Сбербанку на виконання рішення Гаазького арбітражу по «кримському» позову екс-глави Приватбанку Ігоря Коломойського.
До цього повідомлялося, що «ВЕБ» безуспішно намагався продати українську «дочку», яка потрапила під українські санкції в березні 2017 року. Введені тоді обмеження фактично заборонили цим українським банкам будь-які операції з материнськими структурами і зробили розвиток бізнесу практично неможливим.
Нагадаємо: Апеляційний суд Києва 5 вересня заарештував акції Промінвестбанку, Ощадбанку і ВТБ Банку. Київський апеляційний суд 19 листопада частково задовольнив скаргу ВТБ Банку і скасував постанову приватного виконавця про заборону банку проводити ліквідацію або реорганізацію юридичної особи.
4 грудня Апеляційний суд Києва зняв арешт з майна Промінвестбанку.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.