«ВЕБ.РФ» подала позов проти України через обмеження роботи її дочірнього Промінвестбанку

«ВЕБ.РФ» подала позов проти України через обмеження роботи її дочірнього Промінвестбанку

Українська «дочка» потрапила під санкції в 2017, що фактично заборонило їй будь-які операції з материнськими структурами і зробили розвиток бізнесу практично неможливим

«ВЕБ.РФ» подала позов проти України через обмеження роботи її дочірнього Промінвестбанку
фото УНІАН

«ВЕБ» направив до Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма позов проти України і зажадав компенсації втрат, які поніс його український дочірній Промінвенвестбанк. Про це йдеться в повідомленні держкорпорації, передає «Інтерфакс».

«ВЕБ» звинуватив українську владу в порушенні положень міжурядової угоди 1998 про заохочення та взаємний захист інвестицій з Росією.

«За останні кілька років українська влада порушила всі гарантії, які сама ж надала в інвестиційній угоді», – зазначив старший віце-президент правового блоку ЗЕБа Ігор Краснов, слова якого наведені в прес-релізі.

До цього держкорпорація письмово повідомляла Київ про плани почати інвестиційний спір і пропонувала врегулювати питання про збитки до суду.

«ВЕБ» придбав Промінвестбанк в 2008 році. Держкорпорація оцінює інвестиції в його розвиток в $2,7 млрд і зазначає, що вони були знецінені в результаті дискримінаційного правового регулювання з боку української влади.

Про намір ініціювати такий розгляд в міжнародному арбітражі «ВЕБ» оголосив у вересні 2018 роки після арешту акцій Промінвестбанку київським судом. Суд тоді заарештував акції українських «дочок» ЗЕБа, ВТБ» і Сбербанку на виконання рішення Гаазького арбітражу по «кримському» позову екс-глави Приватбанку Ігоря Коломойського.

До цього повідомлялося, що «ВЕБ» безуспішно намагався продати українську «дочку», яка потрапила під українські санкції в березні 2017 року. Введені тоді обмеження фактично заборонили цим українським банкам будь-які операції з материнськими структурами і зробили розвиток бізнесу практично неможливим.

 Нагадаємо: Апеляційний суд Києва 5 вересня заарештував акції Промінвестбанку, Ощадбанку і ВТБ Банку. Київський апеляційний суд 19 листопада частково задовольнив скаргу ВТБ Банку і скасував постанову приватного виконавця про заборону банку проводити ліквідацію або реорганізацію юридичної особи.

4 грудня Апеляційний суд Києва зняв арешт з майна Промінвестбанку.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло