Дві компанії, пов’язані з екс-главою Альфа-банку, мають намір купити Промінвестбанк

Дві компанії, пов’язані з екс-главою Альфа-банку, мають намір купити Промінвестбанк

Вони хочуть купити 99,7% статутного капіталу

ТОВ «ФК «Женева» і «Європейське ощадне товариство»(обидва – Київ), пов'язані з інвестбутіком Investohills екс-глави Альфа-Банку Андрієм Волковим, мають намір купити Промінвестбанк – «дочку» російського ВЕБ, виставлену на продаж у зв’язку із виконанням рішення міжнародного арбітражу по «кримському» позову пов'язаних з екс-власниками ПриватБанку компаній. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Як говориться в повідомленні цих двох компаній в системі розкриття НКЦБФР, вони мають намір придбати всі 5 080 310 373 одиниць акцій, що становить 99,7726% статутного капіталу, аукціон з продажу яких призначений на біржі ПФТС на 28 серпня.

Згідно держреєстру, кінцевим бенефіціаром обох компаній є кіпріот Антоніоу Константінос, а Волкову належить 1% ФК «Женева». У той же час Константінос є також бенефіціаром кіпрської Investohills Partners і через неї «Інвестохіллс Партнерс Україна», а засновником і керуючим партнером Investohills Partners на сайті цього інвестбутіка, що спеціалізується на операціях з проблемними активами, зазначений Волков.

Він разом з «Інвестохіллс Партнерс Україна» виступає також власником ФК «Веста», яка зробила кілька великих угод з купівлі активів збанкрутілих банків, виставлених на продаж Фондом гарантування вкладів.

Як зазначено на сайті Investohills, основний фокус бізнесу Волкова – проблемні активи і спеціальні ситуації. На фінансовому ринку він працює з 1997 року, почавши кар'єру на проекті НБУ щодо впровадження МСФЗ в банківській системі України. Потім працював в PWC, ING IGA і більше 10 років в «Альфа Груп», з 2006-го по 2009 рік займаючи пост глави правління Альфа Банк (Київ), голова наглядової ради страхової компанії «Брітіш Авто Клаб», з 2010 року і по нині очолює Investohills Partners.

Минулого тижня стало відомо, що державний виконавець виставив на продаж на біржі ПФТС 99,7726% акцій ПІБу. Стартова ціна пакета – 532,099 млн грн (близько $ 20,9 млн ). Російський ВЕБ володіє 99,7% акцій Промінвестбанку. Ставши власником Промінвестбанку в 2008 році, він оцінює свої інвестиції в його розвиток в $2,7 млрд.

У вересні 2018 року Апеляційний суд Києва наклав арешт на акції українських «дочок» російських держбанків, включаючи Промінвестбанк, в зв'язку з заявою про забезпечення позову ряду пов'язаних з бізнесменом Ігорем Коломойським компаній, що мали активи в Криму, про визнання і виконання рішення Міжнародного арбітражного суду в Гаазі щодо стягнення з РФ компенсації за нерухоме майно.

ВЕБ вважає незаконними дії України, яка виставила на аукціон акції ПІБ. За даними ВЕБ, формальним приводом послужило рішення, винесене Апеляційним судом Києва, яким з РФ було стягнуто понад $140 млн на користь компаній групи «Еверест». ВЕБ рекомендував перспективним набувачам акцій ПІБ відмовитися від участі в аукціоні, щоб уникнути подальших несприятливих наслідків у вигляді судових розглядів і збитків, а звертатися безпосередньо до власника – ВЕБу – зі своїми перспективними пропозиціями.

У червні ВЕБ повідомив, що подав до Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма позов до України через порушення нею положень міжурядової угоди про заохочення і взаємний захист інвестицій з РФ 1998 року.

У своїй заяві держкорпорація нагадала, що раніше Верховний суд України заборонив приставам звертати стягнення на цінні папери, що належать ВЕБу, за вимогами групи «Еверест», але «це не завадило українській владі перезапустити виконавче провадження і все-таки виставити акції  Промінвестбанку на продаж» .

Нацбанк України, коментуючи агентству Інтерфакс-Україна виставляння на продаж Промінвестбанку, зазначив, що потенційні покупці повинні отримати попереднє узгодження НБУ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію