«АрселорМіттал Кривий Ріг» захотів направити на виплату дивідендів 10,845 млрд грн, або 2,81 грн за одну просту акцію. Про це йдеться у оголошенні про позачергові збори акціонерів компанії, яке опубліковано на сайті НКЦПФР.
Збори відбудуться 10 жовтня в Кривому Розі.
За даними YouControl, станом на 1 липня 2019 року компанія ArcelorMittal Duisburg Beteiligungsgeselschaft mbH (Німеччина) володіла 95,1283% акцій «АрселорМіттал Кривий Ріг». Таким чином, понад 95% виплачених дивідендів будуть виведені за кордон.
Традиційно компанії приймають рішення про виплату дивідендів на щорічних зборах акціонерів у квітні-травні. Прибуток заводу за 2018 рік склав 9,5 млрд грн, а нерозподілений (за всі останні роки) – 42,4 млрд грн.
Але в квітні 2019 року акціонери «АрселорМіттал Кривий Ріг» вирішили не виплачувати дивіденди, а свою річний прибуток направити на розвиток виробництва.
Нещодавно СБУ почала регулярно проводити обшуки на заводі і блокувати його діяльність. У ліквідованій Державній фіскальній службі (ДФС) навіть заявили про 9 млрд грн податкових претензій до компаній, хоча в Державній податковій службі (ДПС) сказали, що фінальна сума донарахувань ще не затверджена.
Після цього компанія проанонсувала виведення дивідендів на 10,845 млрд грн (еквівалентно $433 млн). На початку травня ця гривнева сума була еквівалентна $ 409 млн.
Нагадаємо, як повідомляв Mind, СБУ порушила кримінальну справу у відношенні «AрселорМіттал Кривий Ріг» через забруднення довкілля, під час обшуку на підприємстві, СБУ вилучила частину обладнання «ArcelorMittal Кривий Ріг» та зупинила інвестпроект вартістю $150 млн.
Згодом бізнес висловив стурбованість ситуацією, що склалася навколо «AрселорМіттал Кривий Ріг», зазначивши, що Європейська бізнес-асціація розглядає це як сигнал перезрілої реформи правоохоронних органів.
При цьому в «AрселорМіттал» заявили, що отримають $1 млн збитків через дії СБУ.
Пізніше 4-ий номер у виборчому списку партії «Слуга народу» Давид Арахамія спрогнозував, що скандал з «AрселорМіттал» вщухне вже за 2-3 тижні і додав, що немає ніякої заборони для компанії продовжувати господарську діяльність.