Захворіло у світі
42,641,728
Померло у світі
1,150,157
Вилікувалось у світі
28,776,373
Захворіло в Україні
343,498
Померло в Україні
6,391
Вилікувалось в Україні
141,508
СБУ вилучила частину обладнання «АрселорМіттал Кривий Ріг» та зупинила інвестпроект вартістю $150 млн

СБУ вилучила частину обладнання «АрселорМіттал Кривий Ріг» та зупинила інвестпроект вартістю $150 млн

Вилучена, зокрема, машина безперервного лиття заготовок №3

СБУ вилучила частину обладнання «АрселорМіттал Кривий Ріг» та зупинила інвестпроект вартістю $150 млн
Фото: УНІАН

Служба безпеки України після обшуків вилучила машину безперервного лиття заготовок №3 гірничо-металургійного комбінату «АрселорМіттал Кривий Ріг» та деякі елементи обладнання. Про це повідомила компанія на сторінці у Facebook.

Також був заморожений інвестиційний проект компанії вартістю $150 млн.

Коментар головного юрисконсульта ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»

За результатами обшуку слідчого відділу управління Служби безпеки України у Дніпропетровської області було вилучено машину безперервного лиття заготовок №3 #АрселорМітталКривийРіг та окремі елементи обладнання. Нижче – відеокоментар головного юрисконсульта підприємства Артема Філіп'єва. European Business Association, American Chamber of Commerce in Ukraine, Федерація металургів України, Укрметаллургпром, U.S. Embassy Kyiv Ukraine, Embassy of Canada in Ukraine, Посольство Японії в Україні / 在ウクライナ日本国大使館 / Embassy of Japan in Ukraine, Посольство Німеччини в Києві / Deutsche Botschaft Kiew, @British Embassy Kyiv.

Posted by АрселорМіттал Кривий Ріг on Sunday, 21 July 2019

Компанія уточнила, що силовики вилучили велику кількість ділових паперів, зокрема технічну документацію по об’єкту «машина безперервного лиття заготовок №3», первинну бухгалтерську документацію, а також договори із підрядниками комбінату, які залучаються до виготовлення цієї машини – незакінченого об’єкту.

Головний юрисконсульт підприємства Артем Філіп'єв у відеозверненні розповів, що вчора, о 9 ранку, на територію підприємства прийшли 18 співробітників СБУ, в супроводі співробітників Державної служби надзвичайної ситуації, а також Державної служби радіологічного контролю.

«Найбільша увага співробітників СБУ була прикута до документів по фінансово-господарським відносинам нашої компанії у рамках цього будівництва. Це проект вартістю $150 млн – одна з найбільших інвестицій в економіку нашої країни. І яке відношення він має до екоциду – мені важко зрозуміти», – сказав Філіп'єв.

Він додав, що під час обшуку проводилися заходи радіологічного контролю, зокрема на машині безперервного лиття заготовок №3 проводились виміри радіаційного фону.

«Всі ці виміри, і це зафіксовано в протоколі обшуку, вказують на те, що радіаційний фон знаходиться у межах норми», – зазначив представник «АрселорМіттал Кривий Ріг».

Він уточнив, що екоцид – «надзвичайно серйозний злочин не просто проти національної безпеки, а й миру та безпеки людства», за який у Кримінальному кодексі України передбачено позбавлення волі на строк від восьми до п'ятнадцяти років.

Раніше Mind писав, що СБУ проводить обшуки на ArcelorMittal в Кривому Розі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті