Захворіло у світі
45,041,948
Померло у світі
1,181,321
Вилікувалось у світі
30,309,163
Захворіло в Україні
378,729
Померло в Україні
7,041
Вилікувалось в Україні
155,026
СБУ порушила кримінальну справу у відношенні «ArcelorMittal Кривий Ріг» через забруднення довкілля

СБУ порушила кримінальну справу у відношенні «ArcelorMittal Кривий Ріг» через забруднення довкілля

Така протиправна діяльність посадовців підприємства може загрожувати екологічній ситуації в місті та безпеці його мешканців

СБУ порушила кримінальну справу у відношенні «ArcelorMittal Кривий Ріг» через забруднення довкілля
Фото: pixabay.com

Співробітники Служби безпеки України (СБУ) викрили у Кривому Розі посадовців одного з публічних акціонерних товариств на протиправній діяльності щодо забруднення навколишнього середовища. Про це йдеться на офіційній сторінці СБУ у Facebook.

За попередньою інформацією, представники приватного промислового підприємства порушували норми екологічної безпеки на виробництві. Також вони систематично не допускали на територію об’єкта працівників Державної екологічної інспекції, які мали здійснювати вимірювання токсичних викидів у повітря.

Така протиправна діяльність посадовців підприємства може загрожувати екологічній ситуації в місті та безпеці його мешканців.

У зв’язку з цим, слідчі СБ України зареєстрували кримінальне провадження за ст. 441 Кримінального кодексу України (Екоцид).

За інформацією Інтерфакс-Україна в СБУ підтвердили факт порушення відповідної кримінальної справи. Окрім того виявилося, що мова йде про компанію «ArcelorMittal Кривий Ріг». 

Нещодавно президент Володимир Зеленський розкритикував дану компанію за невиконання в строки зобов'язання щодо поліпшення екологічної ситуації в регіоні і закликав надати адресну фінансову підтримку тим людям, які постраждали через шкідливих викидів в атмосферу.

При цьому він нагадав, що ще в 2016-2017 роках підприємство, зокрема, повинно було вивести з експлуатації мартенівський цех і зупинити двохванний сталеплавильний агрегат.

У свою чергу, заступник гендиректора підприємства Олександр Іванов розповів, що за 13 років після зміни власника підприємство скоротило на 48% викиди в атмосферу: з 403 000 тонн до 208 000 тонн, скиди зливових і стічних вод скоротилися на 80%. У виробництво вкладено близько $4,4 млрд. За цей період були виведені з експлуатації агрегати, які не відповідають українським та міжнародним нормам, введені в експлуатацію агрегати, які відповідають таким нормам.

«Можна нас звинувачувати за те, що ми з 48 пунктів не виконали 6. Проте, ми плануємо в наступні п'ять років інвестувати в виробництво $ 1,8 млрд додатково, і це будуть наші природоохоронні заходи», – зазначив він.

У прес-релізі компанії повідомляється, що в першому півріччі 2019 року меткомбінат інвестував у виробництво $168,2 млн, з них операційні витрати склали $47,8 млн, а капітальні інвестиції перевищили $120,4 млн.

При цьому наголошується, що «ArcelorMittal Кривий Ріг» в цьому році планує завершити ряд масштабних інвестпроектів, один з них – будівництво комплексу безперервного розливання сталі вартістю $140-150 млн.

Крім цього, підприємство продовжує реконструкцію аглоцеха №2: з шести агломашин дві вже модернізовано – п'ята і шоста. Зараз йде реконструкція агломашини № 4, основне обладнання вже поставлено на комбінат. Замовлено і виготовлено обладнання та для машини №1, яка буде зупинена на реконструкцію восени. Весь проект по оновленню другого агломераційного цеху вкрай важливого з екологічної точки зору оцінюється в $ 150 млн.

У прес-релізі наголошується, що в 2018 році капітальні та операційні витрати «ArcelorMittal Кривий Ріг» перевищили $443 млн (в 2017 році – $337 млн). Загальний обсяг капінвестицій в розвиток підприємства в 2018-2022 рр. за рішенням компанії ArcelorMittal збільшений з $ 1,5 до $ 1,8 млрд.

«ArcelorMittal Кривий Ріг» – найбільший виробник сталевого прокату в Україні. Спеціалізується на випуску довгомірного прокату, зокрема, арматури і катанки. Статутний капітал меткомбінату становить 3,8 млрд грн.

Нагадаємо: вчора, 16 липня співробітники СБУ спільно з партнерами із США та Великої Британії припинили діяльність потужного хакерського угруповання. Оперативники спецслужби встановили, що учасники угруповання на території України організували і тривалий час (з 2007 року) надавали віртуальні послуги хакерам та іншим злочинцям, створюючи їм умови для безперешкодного здійснення протиправної діяльності в мережі Інтернет.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті