В ArcelorMittal заявили, що отримають $1 млн збитків через дії СБУ

В ArcelorMittal заявили, що отримають $1 млн збитків через дії СБУ

Через арешт машини безперервного лиття заготовок зупинились пусконалагоджувальні роботи

В ArcelorMittal заявили, що отримають $1 млн збитків через дії СБУ
фото www.flickr.com/photos/reallyboring

«ArcelorMittal Кривий Ріг» (АМКР, Дніпропетровська обл.) заперечує всі звинувачення на свою адресу з боку Служби безпеки України, яка відкрила 16 липня кримінальну справу про екоцид, і заявляє про збитки в $1 млрд за підсумками цього місяця через вимушену зупинку пусконалагоджувальних робіт на машині безперервного лиття заготовок (МБЛЗ) №3 після обшуку СБУ 20 липня. Про це заявив в.о. генерального директора АМКР Олександр Іванов на прес-конференції в агентстві Інтерфакс-Україна.

«Все, що ми робили, ми робили відповідно до закону. Зараз МБЛЗ, по суті, заарештована, пусконалагоджувальні роботи зупинені, $155 млн інвестицій заморожені, ми зазнаємо збитків», – наголосив він.

Він уточнив, що в липні підприємство планувало отримати першу продукцію на цій МБЛЗ, а в серпні вивести її приблизно на половину від проектної потужності, яка становить близько 1,3 млн тонн на рік.

Іванов підкреслив, що рівні радіації, озвучені СБУ за підсумками проведеного обшуку, відповідають всім санітарним нормам. Головний юрисконсульт підприємства Артем Філіп'єв уточнив, що ця відповідність також зафіксована в протоколі обшуку, підписаному співробітниками СБУ. За його словами, звинувачення в нібито кустарних доробках обладнання також не відповідають дійсності, оскільки додаткові заходи захисту були зроблені в рамках доопрацювання проекту і відповідно до рекомендацій державного відомства.

Він нагадав, що обшуку передували політичний тиск, який посилився в період виборів, позачергова екологічна перевірка і звинувачення президента Володимира Зеленського 12 липня в адресу підприємства щодо нібито невиконання в строки зобов'язань щодо поліпшення екологічної ситуації.

«Ми відчуваємо цей тиск, і не розуміємо, що робити далі», – змалював ситуацію в.о. гендиректора. Він уточнив, що раніше 22 роки працював в «Метінвесті», проте ніколи не стикався з подібним.

На його думку, такий тиск може бути пов'язаний із спробами отримати контроль над АМКР, впливати на розгляд пропозицій щодо поставок сировини, послуг та обладнання. У той же час Іванов підкреслив, що підприємство буде відстоювати свою незалежність всіма законними способами.

Головний юрисконсульт уточнив, що справа про екоцид проти АМКР стало третьою за всю історію справою за цією статтею в Україні: до цього подібні справи відкривали проти мережі заправок БРСМ після пожежі на нафтобазі з людськими жертвами і проти сепаратистів на сході через затоплення шахт. На його думку, ця стаття була обрана тому, що є єдиною «екологічної» статтею у повноваженнях СБУ.

Філіп'єв заявив, що дії СБУ ставлять під загрозу виконання ArcelorMittal інвестиційних зобов'язань по заміні в 2020 році новими сучасними потужностями мартенівського виробництва, а це, в свою чергу, створює підґрунтя для реприватизації.

За словами Іванова, з моменту покупки підприємства в 2005 році за $4,8 млрд в нього було вкладено $4,4 млрд інвестицій і їх план до 2024 року становить ще $1,8 млрд.

Як повідомлялося, СБУ відкрила кримінальне провадження щодо ПАТ «ArcelorMittal Кривий Ріг» за забруднення навколишнього середовища за ст. 441 Кримінального кодексу України (екоцид).

Нещодавно президент Володимир Зеленський розкритикував дану компанію за невиконання в строки зобов'язання щодо поліпшення екологічної ситуації в регіоні і закликав надати адресну фінансову підтримку тим людям, які постраждали через шкідливих викидів в атмосферу.

У свою чергу, у компанії повідомили, що готові сприяти правоохоронним органам в межах чинного законодавства та наголосили, що робота виробничих агрегатів ведеться  відповідно до затверджених екологічних нормативів, без перевищення обсягу викидів забруднюючих речовин, встановлених державою та висловили сподівання, що що підвищена увага до підприємства державних органів влади, різних політичних сил і порушення СБУ кримінальної справи за рідкісною статтею напередодні виборів є випадковим збігом і не свідчить про цілеспрямований вплив і тиск на бізнес

21 липня, стало відомо, що СБУ вилучила машину безперервного лиття заготовок №3 гірничо-металургійного комбінату «АрселорМіттал Кривий Ріг» та деякі елементи обладнання. 

Наступного дня «АрселорМіттал Кривий Ріг» звинуватила СБУ у некоректних формулюваннях щодо того, що обладнання компанії фонить і рівень радіаційного випромінювання там вищий за норму. В компанії повідомили, що під час вимірювання рівня радіації нового обладнання  зняли захисну кришку, що призвело до завищених показників.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло