Національний банк України (НБУ) погодив ще низку членів наглядових рад державних банків за результатами тестувань та співбесід, проведених Кваліфікаційною комісією за участі правління Національного банку. Про це повідомляє прес-служба НБУ.
Протягом останнього тижня НБУ погодив 6 незалежних членів наглядової ради ПриватБанку (Шерон Искья – глава, Еран Кляйн, Надир Шейх, Себастьян Шьонайх-Каролат, Ольга Томаш, Роман Сульжик), а також Юлію Мецгер як представника держави за квотою президента.
Кандидатури членів ради – представників держави Артема Шевальова і Сергія Алексєєнко були узгоджені раніше, тому всі 9 членів наглядової ради ПриватБанку пройшли узгодження Нацбанком, і вона повністю сформована.
НБУ підтвердив призначення 4 незалежних членів наглядової ради Укрексімбанку (Стівен Фішер, Домінік Меню, Сергій Коновець і Дімітрі Чічлі), і ще розглядає кандидатури Алли Шульги як представника держави за квотою Верховної Ради і Оляни Гордієнко як незалежного директора.
Нацбанк раніше погодив членами наглядової ради Вікторію Страхову як представника держави за квотою президента і Юрія Буцу як представника держави від Кабміну, але відмовив в узгодженні кандидатури незалежного директора, голови наглядової ради Торстена Пауля.
В Ощадбанку НБУ затвердив кандидатури 3 незалежних директорів (Байба Апіна, Пітер Бріггс і Міхаель Вайнштейн), а також представника держави за квотою президента Юрія Храмова.
Регулятор знову відмовився затвердити 3 незалежних членів наглядової ради Ощадбанку (Шевки Аджунер – глава, Олексій Грінченко – заступник голови, Олексій Резніков) і членів наглядової ради за квотою Верховної Ради Дмитра Власова і за квотою Кабміну Даніеля Білака.
«НБУ очікує заміни п'яти відхилених кандидатур членів наглядової ради цього банку», – наголошується в релізі.
Перший заступник голови Нацбанку Катерина Рожкова в повідомленні вказала, що регулятор особливу увагу приділяє оцінці колективної придатності наглядових рад банків – наявності у всіх членів ради необхідних банку компетенцій і їх злагодженої спільної роботи, так як саме неякісне корпоративне управління заклало основи для банківської кризи, що почалася в 2014 році.
Нагадаємо: НБУ відхилив кандидатури більшості членів ради Ощадбанку. Регулятор зазначив, що призначення голови правління має відбуватися за результатами конкурсу, відповідно до запровадженої реформи корпоративного управління у держбанках. Натомість, наглядова рада Ощадбанку без проведення конкурсу прийняла рішення продовжити контракт із нинішнім головою правління на 5 років.
До цього, 23 травня цього року, Кабмін призначив нові наглядові ради ПриватБанку, Укрексімбанку та Ощадбанку.
Члени наглядової ради Ощадбанку, кандидатури яких відхилив Нацбанк, планують відстоювати свою репутацію в суді.