МЗС: Найближчим часом почнеться розшифровка «чорних скриньок» з «боїнгу» МАУ

Українським фахівцям надано повний доступ як до уламків літака, так і до «самописців»

Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко
Фото: УНІАН

Українські фахівці отримали доступ до «чорних ящиків» з «боїнгу» авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України», найближчим часом буде проведено реконструкцію можливих переговорів. Про це під час брифінгу повідомив міністр закордонних справ України Вадим Пристайко, передає кореспондент Mind.

«Ми отримали повну допомогу іранської сторони. Ми отримали доступ як до деталей літака, до місця падіння. Поліція забезпечує безпеку цього місця, хоча з початку туди мали доступ місцеві, що заважало розслідуванню. Зараз наша команда отримала доступ і до «чорних ящиків», і ми плануємо найближчим часом почати реконструкцію переговорів», – зокрема повідомив Пристайко.

Також українські фахівці отримали доступ до записів між диспетчерами з центру управління польотами в аеропорту Тегерану та українськими пілотами.

«Вся ця інформація наразі аналізується і висновки, як тільки вони  будуть зроблені, будуть представлені спільноті. Ми не відкидаємо жодну з версій, всі версії розглядаються з нами. Наша головна задача – абсолютно справедливо і неупереджено з’ясувати причини цієї трагедії», – сказав міністр.

Пристайко також повідомив, що на сьогодні уже зібрано зразки ДНК у родичів усіх українських громадян, що перебували на літаку, «включаючи тих осіб, що знаходились і в Тегерані, і навіть тієї людини, яка була на тимчасово окупованій території».

Нагадаємо, раніше посол США надала Зеленському важливу інформацію щодо катастрофи українського літака. США запропонували Україні допомогу в розслідуванні катастрофи літака в Ірані.

Нагадаємо, Boeing 737 компанії МАУ зазнав аварії в Ірані вранці 8 січня. Літак виконував рейс PS 752 «Тегеран – Київ». В результаті загинули 167 пасажирів, а також 9 членів екіпажу, більшість пасажирів були громадянами Ірану і Канади, повідомило МЗС України. Серед загиблих – 11 громадян України, також громадяни Німеччини, Швеції, Афганістану, Великобританії.

Секретар РНБО Олексій Данилов заявив, що серед версій катастрофи – ураження зенітною ракетою, в тому числі комплексу «Тор» російського виробництва, зіткнення з безпілотним літальним апаратом або іншим літаючим об'єктом, поломка і вибух двигуна, а також терористичний акт.

9 січня видання Newsweek з посиланням на три джерела в Пентагоні й американській розвідці повідомило, що український літак був випадково збитий іранськими ракетами – ЗРК «Тор-М1» (SA-15 Gauntlet за класифікацією НАТО) російського виробництва.

За кілька годин цю інформацію підтвердив прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо, посилаючись на дані канадської розвідки та розвідки інших союзних країн.

У свою чергу, Іран категорично заперечує, що український літак було збито ракетою. Влада країни запевняє, що це все «велика брехня» і «психологічна війна».

Президент США Дональд Трамп в ході виступу в Білому домі заявив, що «має певні підозри» щодо збиття українського літака. Він відкинув версію, згідно з якою літак зазнав аварії через технічну несправність.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS