Посол США надала Зеленському важливу інформацію щодо катастрофи українського літака
США запропонували Україні допомогу в розслідуванні катастрофи літака в Ірані

США запропонували Україні свою підтримку і допомогу в розслідуванні катастрофи літака в Ірані, заявив держсекретар США Майкл Помпео.
«Мав розмову з президентом України Зеленським і висловив мої найглибші співчуття у зв'язку із загибеллю людей в трагічній катастрофи Українських міжнародних авіаліній, рейс 752. Ми підтримуємо Україну і готові запропонувати нашу підтримку і допомогу в майбутньому розслідуванні», – написав він у своєму Twitter.
Spoke with Ukrainian President @ZelenskyyUa to express my deepest condolences for the lives lost in the tragic crash of Ukrainian International Airlines flight 752. We stand with #Ukraine and are ready to offer our support and assistance in the ongoing investigation.
– Secretary Pompeo (@SecPompeo) January 10, 2020
Зі свого боку Володимир Зеленський у телефонній розмові з Помпео подякував за підтримку України і зазначив, що зустрівся з тимчасовою повіреною у справах США Крістіною Квін. Від неї він отримав важливу інформацію, яка може допомогти у розслідуванні. Про це передає прес-служба глави держави.
При цьому було домовлено про візит Помпео в Україну наприкінці січня. Як відомо, держсекретар США мав відвідати Україну 3 січня, однак у зв’язку з загостренням ситуації на Близькому Сході відклав свій візит.
Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Державним секретарем США Майком Помпео. Глава...
Опубліковано Офіс Президента України Пʼятниця, 10 січня 2020 р.
Boeing 737 компанії МАУ зазнав аварії в Ірані вранці 8 січня. Літак виконував рейс PS 752 «Тегеран – Київ». В результаті загинули 167 пасажирів, а також 9 членів екіпажу, більшість пасажирів були громадянами Ірану і Канади, повідомило МЗС України. Серед загиблих – 11 громадян України, також громадяни Німеччини, Швеції, Афганістану, Великобританії.
Секретар РНБО Олексій Данилов заявив, що серед версій катастрофи – ураження зенітною ракетою, в тому числі комплексу «Тор» російського виробництва, зіткнення з безпілотним літальним апаратом або іншим літаючим об'єктом, поломка і вибух двигуна, а також терористичний акт.
9 січня видання Newsweek з посиланням на три джерела в Пентагоні й американській розвідці повідомило, що український літак був випадково збитий іранськими ракетами – ЗРК «Тор-М1» (SA-15 Gauntlet за класифікацією НАТО) російського виробництва.
За кілька годин цю інформацію підтвердив прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо, посилаючись на дані канадської розвідки та розвідки інших союзних країн.
У свою чергу, Іран категорично заперечує, що український літак було збито ракетою. Влада країни запевняє, що це все «велика брехня» і «психологічна війна».
Президент США Дональд Трамп в ході виступу в Білому домі заявив, що «має певні підозри» щодо збиття українського літака. Він відкинув версію, згідно з якою літак зазнав аварії через технічну несправність.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].