Напруга зростає: співробітники Google, Waymo та інших компаній Alphabet створюють профспілку

Стосунки з керівництвом компанії не лагодяться: працівники кілька разів виходили на протести

фото Shutterstock

Співробітники Alphabet планують об'єднатися у профспілку. Про це вони розповіли NYT. В об'єднання приймають як штатних співробітників, так і підрядників, які працюють за контрактом. Alphabet Workers Union (AWU) буде займатися проблемами нерівності в оплаті праці, боротьбою з неетичними угодами компанії та іншим, пише vc.ru з посиланням на TechCrunch.

Зараз в профспілці беруть участь близько 225 осіб, її підтримує Communications Workers of America, одна з найбільших профспілок США.

За даними на вересень 2020 року, в Alphabet працювало понад 132 000 чоловік. Тому на наступному етапі AWU потрібно буде залучити більше учасників, зазначає видання.

Співробітники Google вже не раз протестували проти дій компанії: наприклад, звинувачували Google в захисті своїх топ-менеджерів від звинувачень в сексуальних домаганнях і виступали проти співпраці з Міноборони США в деяких проектах.

Влітку 2019 року Google припинила співпрацю з Пентагоном через проект розробки дронів з відеоспостереженням. А в жовтні 2019 року відмовилася від контракту на хмарні послуги для Пентагону вартістю $10 млрд.

Також через протест співробітників Google довелося відмовитися від планів зі створення пошукового сервісу Dragonfly з цензурою для повернення на китайський ринок.

У грудні 2020 року Національне управління з трудових відносин США звинуватило Google в порушенні трудового законодавства. Компанія звільнила двох співробітниць за організацію протестів.

 «Ми працівники, на яких будується Alphabet. Ми пишемо код, прибираємо офіси, подаємо їжу, водимо автобуси, тестуємо безпілотники і робимо все необхідне, щоб цей гігант продовжував працювати. Ми почали працювати з Alphabet, тому що хотіли створити технології, які роблять світ кращим. Однак керівники компанії не раз ставили прибуток вище за наші проблеми. Ми хочемо, щоб Alphabet була компанією, в якій працівники мають право голосу при прийнятті рішень, які впливають на нас і суспільство, в якому ми живемо», – вказують організатори AWU.

Як зазначає Washington Post, багато компаній Кремнієвої долини не дозволяють створення профспілок. Тож зазвичай такі об'єднання створюються за допомогою Національної ради з трудових відносин США (NLRB).

Нагадаємо, керівництво Google ризикує накликати гнів своїх співробітників, почавши співпрацювати з нафтовою компанією Saudi Aramco.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS