Google ризикує накликати гнів своїх співробітників, почавши співпрацювати з Saudi Aramco

Google ризикує накликати гнів своїх співробітників, почавши співпрацювати з Saudi Aramco

Працівники Google виступають проти ведення бізнесу з галуззю викопного палива або з режимами, що порушують права людини

Google ризикує накликати гнів своїх співробітників, почавши співпрацювати з Saudi Aramco
фото www.flickr.com/photos/indigo11/4039158251

Google почне продавати хмарні сервіси Саудівській Аравії в рамках угоди з виробником нафти Saudi Aramco. Як повідомляє Bloomberg, таким чином, інтернет-гігант ризикує викликати гнів деяких своїх співробітників, які виступають проти ведення бізнесу з галуззю викопного палива або з режимами, що порушують права людини.

Це партнерство дасть Google дозвіл на створення в королівстві того, що сама компанія називає «хмарним регіоном». Між тим частина працівників Google вже закликала компанію утриматися від співпраці з нафтогазовою галуззю, тому що вони стурбовані наслідками для навколишнього середовища.

«Згідно з цією угодою інноваційні технології і рішення Google Cloud будуть доступні глобальним клієнтам і компаніям в Саудівській Аравії, що дозволить їм краще обслуговувати кінцевих користувачів», – йдеться в заяві Томаса Куріана, виконавчого директора хмарного бізнесу Google. За оцінками Aramco, ринок хмарних послуг в країні до 2030 року досягне $30 млрд.

В Google наголошують, що партнерство з Aramco не включає ніяких послуг з підтримки видобутку нафти. Фінансові умови угоди компанія не розкриває.

Aramco оголосила, що підписала попередню угоду з Google у 2018 році, перед поїздкою принца Мохаммеда бен Салмана в Кремнієву долину. Під час цієї поїздки принц відвідав Google і зустрівся з його керівниками.

Через кілька місяців сталося вбивство Джамала Хашоггі, журналіста і відкритого критика влади Саудівської Аравії, що викликало різку критику з боку міжнародної спільноти. Багато компаній поставили під сумнів інвестиції в королівство через побоювання з приводу порушень прав людини. Центральне розвідувальне управління США розслідувало твердження про те, що принц замовив вбивство, що затьмарило відносини між Саудівською Аравією і США.

Нагадаємо, суд Саудівської Аравії засудив вісім осіб до тюремного ув'язнення на термін від семи до 20 років за вбивство журналіста Хашоггі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті