Австралія стане першою країною, де призначений урядом арбітр зможе прийняти рішення про суму, яку будь-яка платформа повинна заплатити австралійським новинним виданням – за умови, що неможливо укласти незалежну комерційну угоду, пише TJournal з посиланням на CNBC.
Закон прийняли з поправками, які внесли через конфлікт із Facebook. Вони припускають двомісячний період, протягом якого платформа і видавці ЗМІ можуть самі укладати угоди.
«Парламент схвалив запропонований урядом обов'язковий кодекс ведення переговорів, який усуне дисбаланс переговорної сили між новинними ЗМІ і цифровими платформами. Він гарантує, що новинні медіакомпанії отримають справедливу винагороду за контент, який вони створюють», – зазначив Джош Фрайденберг, головний казначей Австралії.
17 лютого через законопроект Facebook заборонила користувачам розміщувати в стрічці новини з Австралії. На тлі обмежень місцеві ЗМІ втратили 30% трафіку з-за кордону. Після цього влада пішла на поступки і Facebook обіцяла повернути новини.
Крім того, Facebook пообіцяла витратити $1 мільярд за три роки на підтримку видавців після конфлікту з владою країни. У найближчі три роки Google теж планує витратити мільярд доларів на новини. Компанія спочатку вирішила домовитися з видавцями – і вже уклала контракти з найбільшим власником газет в Австралії News Corp і медіакомпанією Nine Entertainment.