Після конфлікту в Австралії Facebook пообіцяла вкласти $1 млрд в підтримку видавництв
Компанія стверджує, що вже інвестувала $600 млн з 2018 року

Facebook пообіцяла витратити $1 млрд за три роки на підтримку видавців після конфлікту з владою Австралії. Компанія оголосила про це в своєму блозі на тлі суперечок з урядом Австралії: в країні вимагають, щоб Facebook та інші технокомпанії ділилися зі ЗМІ виручкою від реклами, пише vc.ru.
«З 2018 року ми інвестували $600 млн на підтримку індустрії новин і плануємо вкласти ще не менше $1 млрд протягом наступних трьох років», – заявив віце-президент з глобальних зв'язків Facebook Нік Клегг.
У компанії додали, що «більш ніж готові» співпрацювати з видавцями новин. У Facebook нагадали, що в січні домовилися про співпрацю з видавцями у Великобританії, серед яких The Guardian, Telegraph Media Group, Financial Times, Daily Mail Group і Sky News. Подібні угоди компанія уклала з видавцями в США і веде переговори з видавцями в Німеччині і Франції, вказано в повідомленні.
В результаті новини ЗМІ потраплять в Facebook News – спеціальний розділ в додатку. Для розділу соцмережа відбирає контент за допомогою алгоритмів і групи редакторів.
17 лютого соцмережа заборонила ділитися новинами з Австралії через законопроект, що зобов'язує технологічні компанії, зокрема, Facebook і Google, ділитися рекламною виручкою з видавцями. На тлі обмежень місцеві ЗМІ втратили 30% трафіку з-за кордону.
Але заборона тривала недовго: влада змінила законопроект, і Facebook обіцяла повернути новини. Поправки передбачають двомісячний період, протягом якого платформа і видавці ЗМІ можуть самі укладати угоди. Якщо сторони не зможуть домовитися, втрутиться призначений урядом арбітр.
Зазначається, що Google теж планує витратити $1 млрд на новини в найближчі три роки. Компанія, на відміну від Facebook, спочатку вирішила домовитися з видавцями з Австралії: уклала контракти з найбільшим власником газет в Австралії News Corp. і медіакомпанією Nine Entertainment.
Як повідомлялося, Канада хоче за прикладом Австралії змусити Facebook платити за новинний контент.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].