Франція відновить військову співпрацю з Австралією після скандалу з підводними човнами

Франція відновить військову співпрацю з Австралією після скандалу з підводними човнами

Покращенню відносин також сприяла виплата понад півмільярда євро французьким компаніям

Франція відновить військову співпрацю з Австралією після скандалу з підводними човнами
Фото: Naval Group

Оборонні відносини Франції з Австралією відновилися після розриву у 2021 році через зрив великого контракту на підводні човни.

Про це заявив посол Франції П'єр-Андре Імбер, передає channelnewsasia.com.

Париж висловив «глибокий жаль» з приводу того, що Австралія розірвала багатомільярдну угоду про купівлю флоту дизельних підводних човнів у Франції, заявив посол.

Однак, за його словами, після обрання прем'єр-міністра Ентоні Албанезе у 2022 році оборонні відносини були «перезапущені».

«Зараз головним пріоритетом нашої співпраці є оборона та безпека, тому в нас дуже хороший рівень відносин», – сказав посол агентству AFP, коментуючи приєднання французьких військ до великих військових навчань навколо Австралії.

Покращенню відносин також сприяла виплата компенсації французьким компаніям (близько €555 млн), що допомогло відновити баланс у двосторонніх відносинах.

Тоді Австралія розірвала контракт на закупівлю французьких підводних човнів на користь американсько-британської програми AUKUS.

Вибір британського виробника та втрата багатомільярдної домовленості розглядалися урядом Франції як «зрада».

Перший крок до поглиблення співпраці відбувся у вересні 2022 року, коли міністр оборони Австралії Річард Марлз і його французький колега Себастьєн Лекорню провели зустріч у Бресті та оголосили про відновлення діалогу, засудивши «глибокий дипломатичний розрив» після дій Австралії в 2021 році.

Новий прем’єр-міністр Австралії Ентоні Албанізе та міністерка закордонних справ Пенні Вонг також узяли курс на відновлення довіри.

Сторони планують співпрацю у сферах оборони, спільного використання військових баз в Індо-Тихоокеанському регіоні та кліматичної безпеки.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло