Згідно з дослідженням, за останні 50 років в Європі потроїлися втрати врожаю, викликані екстремальними погодними явищами. Як повідомляє EurActiv.com, у дослідженні, нещодавно опублікованому в журналі Environmental Research Letters, вивчалося сільськогосподарське виробництво в 28 європейських країнах (нинішніх 27 країнах-членах ЄС та Великобританії) з 1961 по 2018 рік.
Вчені порівняли дані про екстремальні погодні явища – посухи, хвилі тепла, повені та холоди – і знайшли докази того, що «зміна клімату вже веде до збільшення втрат врожаю».
Засуха, сильна спека, холод і повені значно частіше почали спостерігатися в Європі протягом 50-річного періоду. У звіті підкреслюється, що «серйозність впливу спеки і посухи на рослинництво приблизно потроїлася» за цей період, від втрат з 2,2% (з 1964 по 1990 рік) до 7,3% (з 1991 по 2015 рік).
У звіті наголошується, що посухи стають все більш частими і інтенсивними. Найбільше від спеки постраждали зернові, на які приходяться майже 65% посівних площ ЄС. Дослідники говорять, що це можна пояснити більш широким зрошенням інших культур, таких як овочі, виноград і фрукти.
Очікується, що зміна клімату призведе до посилення екстремальних погодних умов, включаючи періоди аномальної спеки і посухи, і дослідження попереджає про «ефекти» їх впливу на Європу в глобальній продовольчої системи і на ціни на харчові продукти.
У звіті говориться, що спека і посуха в Європі призвели до падіння виробництва зерна на 8% в порівнянні з середнім показником за попередні п'ять років. Це «викликало нестачу кормів для худоби і викликало різке зростання цін на сировину».
Після підписання у 2015 році кліматичної угоди в Парижі світ пережив п'ять найспекотніших років. Продовольча і сільськогосподарська організація ООН попереджає, що виробництво харчових продуктів «надзвичайно чутливе» до зміни клімату.
У звіті Nature Climate Change за 2019 рік міститься попередження про те, що регіони, на які припадає до чверті світового виробництва харчових продуктів, – Західна Північна Америка, Західна Європа, Західна Росія і Україна – піддаються високому ризику різкого підвищення аномальної спеки.
Нагадаємо: згідно з дослідженнями, внаслідок глобального потепління принаймні третина льоду в горах Гімалаї та Гіндукуш розтане в цьому столітті.
Як повідомлялось, експерти спрогнозували, що світ наближається до безпрецедентної продовольчої кризи через COVID-19.
Згідно з дослідженням, ліквідація голоду до 2030 року буде коштувати $330 млрд.