Захворіло у світі
41,228,181
Померло у світі
1,131,339
Вилікувалось у світі
28,122,798
Захворіло в Україні
322,879
Померло в Україні
6,043
Вилікувалось в Україні
134,898
Світ наближається до безпрецедентної продовольчої кризи через COVID-19

Світ наближається до безпрецедентної продовольчої кризи через COVID-19

Прогнози показують, що до кінця року від голоду вмиратиме більше людей за день, ніж від коронавірусу

Світ наближається до безпрецедентної продовольчої кризи через COVID-19
фото www.flickr.com/photos/rifoodbank/4398925088

Пандемія коронавірусу завдає удару по ланцюжку поставок продуктів харчування, б’є по економіці і знижує купівельну спроможність споживачів. Як повідомляє Bloomberg, у найгіршому випадку для близько десятої частини населення світу не буде достатньо їжі.

Деякі прогнози показують, що до кінця року від голоду вмиратиме більше людей кожен день, ніж від COVID-19.

Окрім голоду, ще мільйони людей можуть зіткнутися з іншими формами відсутності продовольчої безпеки, включно з нездатністю дозволити собі здорову дієту, що може привести до недоїдання і ожиріння.

Згідно з прогнозами Організації Об'єднаних Націй, у 2020 році голодуватиме більше людей, ніж передбачалося раніше.

Урядові програми, благодійні продовольчі та гуманітарні організації мобілізувалися по всьому світу, але потреба набагато перевищує їх охоплення. Тільки Світовій продовольчій програмі ООН потрібна рекордна сума в $13 млрд на цей рік для доставки продуктів харчування в 83 країни.

У місцях, де раніше була відносна стабільність, зростає рівень відсутності продовольчої безпеки. За даними Feeding America, найбільшої національної організації з надання допомоги голодуючим, в США більше третини тих, хто покладається на продовольчі банки, роблять це вперше у своєму житті.

Криза непропорційно сильно вдарить по жінках. Жінки і дівчата складають 60% населення світу, які страждає від хронічного голоду. Гендерний розрив є ще більшим серед людей бідних, менш освічених або безробітних, за даними аналітиків.

Нерівність посилюється також за расовою ознакою. У США чорношкірі американці в два з половиною рази частіше, ніж їхні білі колеги, мають обмежений або дуже обмежений доступ до достатньої кількості їжі для активної та здорового життя. Для латиноамериканців цей показник удвічі вищий, ніж для білих.

Нагадаємо: раніше експерти повідомляли, що у 2020 році голодними можуть залишитися на 132 млн чоловік більше, ніж прогнозувалося раніше, і приріст в цьому році може більш ніж потроїтися. Ситуація стає безпрецедентною з огляду на те, що ситуація відбувається в період величезних глобальних надлишків продовольства.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті