У 2021 році видатки на технології Інтернету речей (Internet of Things, IoT) в Європі досягнуть $202 млрд і продовжать зростати двозначними темпами аж до 2025 року. Такий прогноз дають аналітики IDC, передає DailyComm.
Фахівці відзначають, що незважаючи на глобальні наслідки пандемії COVID-19, ринок IoT-технологій демонструє позитивну динаміку, хоча і не настільки виражену, як раніше.
Очікується, що висхідна тенденція збережеться в 2021 році і далі у зв’язку з тим, що бізнес-активність та проекти почнуть нормалізуватися, а співробітники будуть повертатися до звичайного режиму роботи в офісах.
У 2021 році, як і раніше, значна частина витрат на європейському ринку IoT-технологій припаде на обладнання, а друге місце займуть сервіси. Найвищі темпи зростання виручки очікуються в сегменті програмного забезпечення, що включає IoT-додатки.
Найбільш швидкозростаючою галуззю з точки зору витрат на IoT буде охорона здоров'я, вважають фахівці.
Коментуючи прогноз, аналітик IDC Александра Ротару зазначила, що хоча пандемія COVID-19 змінила інвестиційні плани багатьох європейських підприємств, ринок Інтернету речей залишився привабливим для багатьох галузей, таких як охорона здоров'я та роздрібна торгівля.
Тим часом, світовим лідером за витратами на IoT в найближчі роки має стати Китай. За оцінками IDC, в 2024 році на КНР припаде 26,7% обороту на світовому ринку Інтернету речей.
Слідом розташуються США (23,8%) і Західна Європа (23,5%). Очікується, що в 2024-му витрати КНР на IoT-рішення досягнуть $300 млрд доларів, а середньорічні темпи зростання цього ринку складуть близько 13%.
Нагадаємо, Samsung запропонувала перетворити старі смартфони в пристрої інтернету речей.