Завантажуй українське: три застосунки, які допомагають поправити здоров'я після свят

Завантажуй українське: три застосунки, які допомагають поправити здоров'я після свят

«Їжа без рожевих окулярів», «Вірастюк на допомогу» та «Фізіотерапевт вдома»

Этот материал также доступен на русском языке
Завантажуй українське: три застосунки, які допомагають поправити здоров'я після свят
Фото: depositphotos.com

Новорічні свята та олів'є закінчуються. Настав час згадати про своє здоров'я. Mind відібрав свіжі мобільні застосунки, які допоможуть встояти на цьому нелегкому шляху.

Видання продовжує рубрику «Завантажуй українське», де розповідає про корисні сервіси вітчизняних розробників. Раніше Mind писав про застосунки для підприємців, освітита подорожей, для водіїв і батьків, легальні відеосервіси, платформи, що сприяють зміцненню здоров'я, а також про новинки, здатні зацікавити аудиторію в «карантинних» реаліях.

FoodStr

Завантажуй українське: три застосунки, які допомагають «поправити» здоров'я після свят

Розробники: Іван Іванов, Михайло Мінов, Павло Ковальов

Кількість завантажень застосунку на Google Play та App Store: понад 50 000

Вартість: безкоштовно

Завантажити через Google Play

Завантажити через App Store

«Дивись на їжу без рожевих окулярів. FoodStr «зриває» етикетки й відкриває справжній вміст продуктів харчування» – так пояснюють суть застосунку його творці. FoodStr допомагає знаходити в супермаркетах корисну та безпечну їжу. Для цього користувачеві потрібно відсканувати штрих-код товару. А застосунок підкаже, чи є в складі продукту Е-домішки (шкідливі барвники, консерванти, замінники, емульгатори, підсилювачі смаку тощо) і запропонує безпечні аналоги. Також у кожного продукту Foodstr є рейтинг корисності, сформований експертами-дієтологами. Чим вище рейтинг, тим корисніший продукт і тим менше шкідливих речовин він містить.

«Наша розробка є корисною для усвідомлених покупок у супермаркеті. Виробників в Україні суворо не контролюють. І багато компаній замінюють Е-шкі, здавалося б, невинними назвами (Е621 = глютамат натрію, Е503 = карбонат амонію тощо). А ми прагнемо зробити українців здоровішими та розвивати критичне ставлення до оманливих обіцянок на обгортках», – пояснюють у FoodStr.

Зараз у базі застосунку понад 600 000 найменувань товарів, що продаються в українських магазинах. Фаундери вклали в розробку Foodstr близько $100 000. Окупати інвестиції планують завдяки додатковому функціоналу з підписки з можливістю вибору продуктів за заданими категоріями. Також у планах команди виведення Foodstr на американський ринок. Зараз застосунок – на етапі бета-тестування для американських користувачів і незабаром стане доступною для широкої аудиторії.

FitStar

Завантажуй українське: три застосунки, які допомагають «поправити» здоров'я після свят

Розробники: Федерація стронгмена України, «Київстар»

Кількість завантажень застосунку на Google Play та App Store: понад 120 000

Вартість: безкоштовно – перші 14 днів, далі для абонентів «Київстар» – 50 грн, для клієнтів інших мобільних операторів – 100 грн на місяць.

Завантажити через Google Play

Завантажити через App Store

Розробники називають свій застосунок «фітнес-коучем у смартфоні». Програми тренувань розробили «найсильніша людина світу» Василь Вірастюк, президент Федерації стронгмена України Сергій Конюшок і команда фітнес-тренерів.

У FitStar можна скласти особисту програму тренувань. Для цього користувачеві потрібно вказати вагу, зріст, параметри тіла, рівень фізичної підготовки, кількість тренувань на тиждень, а також вибрати мету – схуднення або набір маси. Далі в застосунку відкриваються відеоінструкції, у яких тренер пояснює техніку виконання вправ. Результати тренувань можна зберігати в особистій картці занять, щоб відстежувати досягнення.

Зараз у застосунку – понад 1000 відеотренувань, які можна завантажити та переглядати офлайн. Є комплекси тренувань для всіх груп м'язів. Заняття в домашніх умовах не потребують додаткового обладнання. Все, що може знадобитися, – гантелі або пластикові пляшки з водою замість них», – розповідають розробники.

Raccoon: Recovery back pain no equipment

Завантажуй українське: три застосунки, які допомагають «поправити» здоров'я після свят

Розробник: Raccoon

Кількість завантажень застосунку на Google Play: понад 8000

Вартість: перші 7 днів – безкоштовно, проходження 21–28 денного курсу – до $20

Завантажити через Google Play

Це «digital-фізіотерапевт вдома». Поки що він допомагає користувачам позбавлятися болю в спині. Надалі фаундери хочуть розширити функціонал платформи: додати в застосунок курси «відновлення» інших частин тіла. «У сучасному світі більшість професій диктують людині сидяче положення протягом робочого дня. Це неодмінно впливає на здоров'я.

За даними ВООЗ, кожен десятий житель планети відчуває біль у спині та потребує допомоги. Тому ми вирішили зібрати весь свій медичний досвід в один мобільний застосунок. У розробці брали участь провідні терапевти та вчені інститутів Макса Планка та Шаріте (Німеччина)», – розповідає CEO, співзасновник Raccoon Світлана Мальована.

Команда диджиталізувала методику призначення курсів. Щоб отримати індивідуальний курс на базі медичних протоколів, користувачам спочатку потрібно пройти опитування в застосунку (відповісти на запитання фізіотерапевта про загальний фізичний стан) і виконати фізичний тест. Далі застосунок підбирає курс із відеоуроками та підказками, як правильно проходити тренування. Також сервіс моніторить проходження курсу й в разі потреби надає аналітику терапевту та страховій компанії.

«Додатково користувач може вибрати авторські курси тренерів і реабілітологів залежно від своєї мети. Наприклад, підтримка гарної постави й тіла в тонусі для людей, що сидять, зміцнення м'язів спини тощо», – уточнює Світлана Мальована.

Зараз застосунок доступний на Android (у майбутньому має з'явитися й на iOS) і лише англійською. «У 2022 році ми хочемо сфокусуватися на залученні користувачів із США, Канади та Великобританії», – уточнює СЕО проєкту.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло