Київська міська прокуратура спільно з Державною фіскальною службою (ДФС) проводять обшуки у службових приміщеннях КК «Київавтодор» у рамках справи про ухилення від сплати податків під час проведення робіт з реконструкції та ремонту шляхопроводів на суму понад 30 млн гривень. Про це повідомляється на сторінці прокуратори у фейсбуці.
Згідно з матеріалами слідства, підрядна організація упродовж 2019-2020 року на замовлення КК «Київавтодор» здійснювала роботи по будівництву та реконструкції мостів та шляхопроводів у м. Києві, зокрема шляхопроводу на перетині проспектів Комарова та Леся Курбаса над залізницею Київ-Волинський-Святошино на суму 413 млн гривень.
При цьому вказана підрядна організація, діючи у змові зі службовими особами КК «Київавтодор», зазначали у фінансовій документації реквізити підприємств з ознаками фіктивності, залучених нібито для виконання субпідрядних робіт, що дозволило ухилитись від сплати податків в особливо великих розмірах та завищити реальну вартість ремонтних робіт, стверджують у прокуратурі.
Раніше повідомлялося, що ДФС продовжує розслідування правопорушень у київських комунальних підприємствах. Наразі суми встановлених в ході слідства збитків, які завдані міському та державному бюджетам, сягають понад 160 млн грн.
Нагадаємо: 12 травня прокуратура проводила обшуки в «Спецжитлофонді», «Київавтодорі» та «Київміськсвітлі». 13 травня правоохоронці прийшли з обшуками до «Київського Метрополітену» та в «Київавтошляхміст».
Внаслідок обшуків на київських підприємствах, прокуратура столиці повідомила про підозру в розкраданні бюджетних коштів 11 особам. З них – дев'ять колишніх і нинішніх працівників комунальних підприємств. У цих справах збитки бюджету перевищують 43 млн грн. Також ДФС виявила порушення зі сплати оренди за землю у КМДА на понад 100 млн грн.
18 травня СБУ прийшла з обшуками до будинку мера Києва Віталія Кличка. Однак правоохоронці запевнили, що жодного стосунку до Кличка обшуки не мають. Президент України Володимир Зеленський заявив, що в оточенні мера Києва Віталія Кличка було 50 чи 70 обшуків.
19 травня Державне бюро розслідування (ДБР) у Києві провело обшуки у Департаменті з питань державного архітектурно-будівельного контролю та Департаменті з питань реєстрації Київської міської державної адміністрації (КМДА).
21 травня ДФС обшукала «Київтеплоенерго», а 27 травня – у «Дирекції будівництва шляхово-транспортних споруд Києва».
28 травня голова ДФС Вадим Мельник під час пресбрифінгу повідомив, що за попередніми даними, через розкрадання коштів у комунальних підприємствах Києва бюджету міста завдали збитків на близько 158,6 млн грн.
2 червня правоохоронці провели обшуки у київському КП «ГІОЦ».