ДФС продовжує розслідування правопорушень у київських комунальних підприємствах

ДФС продовжує розслідування правопорушень у київських комунальних підприємствах

Наразі суми встановлених в ході слідства збитків, які завдані міському та державному бюджетам, сягають понад 160 млн грн

ДФС продовжує розслідування правопорушень у київських комунальних підприємствах
фото: facebook.com/SFSofUkraine

Державна фіскальна служба (ДФС) у Києві продовжує розслідування фактів ухилення від сплати податків, зловживання службовим становищем та розкрадання бюджетних коштів у комунальних підприємствах (КП) міста. Про це повідомив голова служби Вадим Мельник на пресбрифінгу про хід досудового розслідування у кримінальних провадженнях, в яких фігурують комунальні підприємства Київської міської державної адміністрації (КМДА).

«Робота слідчих ДФС триває. Накладаються арешти на банківські рахунки товариств-фігурантів, допитуються свідки. Наразі проводиться 3 судово-економічних та 4 будівельно-технічних експертизи. Є вагомий результат у доведені нанесених збитків. За результатами судово-економічної експертизи, проведеної в одному із кримінальних проваджень, отримано висновок, яким завдані збитки в сумі 19,5 млн грн підтверджені», – повідомив Мельник.

Повідомляється, що до суду спрямовано кримінальне провадження з обвинувальним актом відносно засновника та директора одного із товариств, яке виступало субпідрядником, але фактично робіт не виконувало. На рахунок цього підприємства було перераховано 1,7 млн грн.

Крім цього, зазначається, що в одному з кримінальних проваджень, за результатами обшуків в офісах підприємств та офісі центру мінімізації податків було виявлено понад 5 млн гривень. Встановлено, що фігурант цього провадження занизив ПДВ в розмірі 17,1 млн грн, внаслідок взаємовідносин із 23 «сумнівними» компаніями.

В іншому кримінальному провадженні, під час обшуків офісу приватного підприємства та одного із товариств, виявлено 6,3 млн грн. На 11,3 млн гривень накладено арешт.

З приводу обшуків у КП «ГІОЦ», засновником якого є КМДА, Мельник повідомив, що в період 2019-2020 років КП замовляло телекомунікаційні послуги у певної приватної компанії, котра виграла тендер на постачання послуг за бюджетні кошти у сумі понад 10 млн гривень, і за наявності власних можливостей, виконання таких послуг доручила субпідряднику – підприємству з ймовірними ознаками фіктивності. Обшуки в «ГІОЦ» проводилися задля отримання первинних фінансових документів.

«Слідчі дії проводяться щодо всіх службових осіб КМДА, які можуть бути причетними до скоєння злочинів. Немає виключень, мер, керівник департаменту чи керівник підрозділу», – зазначив Вадим Мельник.

Наразі суми встановлених в ході слідства збитків, які завдані міському бюджету столиці та державі, сягають понад 160 мільйонів гривень.

Нагадаємо: 12 травня прокуратура проводила обшуки в «Спецжитлофонді», «Київавтодорі» та «Київміськсвітлі». 13 травня правоохоронці прийшли з обшуками до «Київського Метрополітену» та в «Київавтошляхміст».

Внаслідок обшуків на київських підприємствах, прокуратура столиці повідомила про підозру в розкраданні бюджетних коштів 11 особам. З них – дев'ять колишніх і нинішніх працівників комунальних підприємств. У цих справах збитки бюджету перевищують 43 млн грн. Також ДФС виявила порушення зі сплати оренди за землю у КМДА на понад 100 млн грн.

18 травня СБУ прийшла з обшуками до будинку мера Києва Віталія Кличка. Однак правоохоронці запевнили, що жодного стосунку до Кличка обшуки не мають. Президент України Володимир Зеленський заявив, що в оточенні мера Києва Віталія Кличка було 50 чи 70 обшуків.

19 травня Державне бюро розслідування (ДБР) у Києві провело обшуки у Департаменті з питань державного архітектурно-будівельного контролю та Департаменті з питань реєстрації Київської міської державної адміністрації (КМДА).

21 травня ДФС обшукала «Київтеплоенерго», а 27 травня – у «Дирекції будівництва шляхово-транспортних споруд Києва».

28 травня голова ДФС Вадим Мельник під час пресбрифінгу повідомив, що за попередніми даними, через розкрадання коштів у комунальних підприємствах Києва бюджету міста завдали збитків на близько 158,6 млн грн. 

2 червня правоохоронці провели обшуки у київському КП «ГІОЦ».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті