Визначено переможців конкурсу соціальних стартапів

Сервіс утилізації та переробки сміття взяв першість у номінації «Цілі сталого розвитку ООН»

Фото: unsplash.com

Минулого тижня було визначено переможців першого Національного конкурсу соціальних стартапів, який проводив pre-seed акселератор Founder Institute. У своїй діяльності інститут приділяє значну увагу корпоративній соціальній відповідальності та активно підтримує проєкти й ініціативи, спрямовані на вирішення важливих соціальних завдань і проблем. Тому конкурс було спрямовано на українських підприємців, котрі розвивають соціальні бізнеси, шляхом популяризації їх діяльності, а також надання інформаційної та консультаційної підтримки.

У конкурсі взяли участь проєкти, які сприяють цілям сталого розвитку ООН; проєкти, спрямовані на вирішення проблем сучасної молоді та розвитку спорту; проєкти ветеранів АТО або спрямовані на соціальну адаптацію ветеранів АТО. У номінації «Цілі сталого розвитку ООН» переміг проєкт SofiyaRecycling – сервіс і школа правильної утилізації та переробки сміття. У номінації «Молодь та спорт»: Хаб для молодих мам з дітьми «Бджілка». І у номінації «Проєкти ветеранів та для ветеранів»: Changeable – дизайн та виготовлення декоративних каверів для миттєвої зміни стилю протезів. Головними критеріями при оцінюванні проєктів були: здатність функціонувати незалежно від зовнішнього фінансування (внаслідок отримуваного прибутку); новаторський підхід до вирішення проблеми та його ефективність; можливість розповсюдження сфери діяльності проєкту на глобальний ринок.

Переможці отримали можливість безкоштовної участі в акселераційній програмі Ukraine Virtual 2021 від Founder Institute, яка стартує у вересні 2021 року. Завдання програми – допомогти засновникам проєктів фіналізувати свою ідею у вигляді дієвого бізнесу, а також сприяти залученню фінансування для них від провідних українських та міжнародних ангел-інвесторів та фондів.

Як прокоментував Mind локальний лідер Founder Institute Ukraine Сергій Калінчук, конкурс соціальних стартапів отримав значний резонанс серед підприємців та громадських діячів України:

«Незважаючи на те, що прийом заявок припав на літній період, коли ділова активність зазвичай знижується, ми отримали 85 заявок від проектів різної направленості та стадії, розташованих в різних регіонах нашої країни. Журі відібрало 30 проектів (по десять у кожній номінації), які отримали можливість презентувати себе у фіналі Конкурсу».

«Ми, команда Founder Institute в Україні, висловлюємо своє захоплення тим, що можемо долучитись до розвитку соціального підприємництва в Україні та маємо нагоду сприяти становленню та розвитку проектів у цій сфері. Також, ми впевнені, що Конкурс соціального підприємництва перетвориться на регулярну подію та стане важливим механізмом у популяризації бізнесового підходу до вирішення проблем як українського суспільства, так і всього людства», – зазначив Калінчук.

Founder Institute – це глобальний акселератор, представлений у понад 200 містах на шести континентах, зі штаб-квартирою в Кремнієвій долині, США, що забезпечує молоді стартапи підтримкою провідних бізнес-експертів в обмін на частку в компанії. Станом на 2021 рік програма бізнес-акселератора Founder Institute допомогла стартапам отримати понад $950 млн інвестицій в проєкти, які наразі оцінюються в понад $30 млрд. Особливістю пре-сід акселератора Founder Institute є супровід стартапу від зародження бізнес-ідеї до налагодження ефективної моделі отримання доходу. Також програма пропонує суміжну підтримку бізнесу на всіх етапах розвитку, консультації з правових, маркетингових та фінансових питань.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS