Україна виконала умови, необхідні для виплати другого траншу макрофінансової допомоги від Європейського Союзу. Про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час зустрічі з виконавчим віцепрезидентом Єврокомісії Валдісом Домбровскісом, повідомляється на Урядовому кварталі.
«Звичайно для нас важливим кроком з підтримки стане виділення другого траншу макрофінансової допомоги до завершення поточної програми у вересні цього року. Україна виконала умови для його отримання», – зазначив очільник уряду.
За його словами, Україна підвищила прозорість та ефективність медичних закупівель, продовжила впровадження реформи податкової та митної служб, відновила конкурсну процедуру добору на посади державної служби.
Також, як відзначив Шмигаль, було здійснено низку важливих кроків щодо удосконалення функціонування антикорупційної інфраструктури. Триває робота щодо законодавчої основи для розширення повноважень приватних виконавців та спрощення доступу до цієї професії, прийнято закон та відповідне рішення Кабінету міністрів щодо створення Бюро економічної безпеки, продовжується реформа системи корпоративного управління державними підприємствами та забезпечено покращення функціонування ринку природного газу.
Водночас Домбровскіс зауважив, що ЄС мобілізував безпрецедентну фінансову й технічну допомогу для України. І надання у 2020 році першого траншу макрофінансової допомоги в розмірі 600 млн євро стало ознакою солідарності ЄС з Україною.
«Україна доклала значних зусиль у виконанні умов програми макрофінансової допомоги ЄС для отримання другого траншу і, виходячи з попереднього аналізу, ці умови у широкому сенсі були виконані», – сказав він.
Шмигаль же додав, що Україна забезпечила виконання структурних «маяків» і в межах спільної з Міжнародним валютним фондом (МВФ) програми stand-by, необхідних для першого перегляду програми.
Нагадаємо: у травні 2020 року МВФ та уряд України домовилися про зміну 36-місячної програми допомоги EFF на 18-місячну stand-by. Рада директорів МВФ 9 червня того ж року ухвалила рішення про схвалення програми stand-by для України обсягом $5 млрд.
За умовами співпраці, після виділення фондом першого траншу у $2,1 млрд заплановані чотири перегляди програми – за підсумками червня, вересня та грудня 2020 року, а також за підсумками червня 2021-го.
У червні 2021 року представник МВФ Джеррі Райс заявив, що Україна показала певний прогрес для завершення першого перегляду програми stand-by, проте цього досі не достатньо.
У Міністерстві економіки переконані, що Україна отримає цьогоріч транш від МВФ, однак якщо цього не станеться до кінця року, то країна не відчує жодних потрясінь.
Раніше директорка-розпорядниця МВФ Крісталіна Георгієва анонсувала візит місії Фонду в Україну у вересні поточного року. Радник президента з питань економіки Олег Устенко заявив, що Україна може отримати $700 млн траншу від МВФ у вересні.