МВФ оприлюднив меморандум про умови співпраці з Україною

МВФ оприлюднив меморандум про умови співпраці з Україною

Після виділення першого траншу у $2,1 млрд заплановані чотири перегляди програми

МВФ оприлюднив меморандум про умови співпраці з Україною
фото Shutterstock

Міжнародний валютний фонд оприлюднив меморандум про умови співпраці з Україною за новою програмою stand by. Відповідний документ опубліковано на сайті МВФ та Міністерства фінансів України.

«Виконання положень Меморандуму надасть змогу до кінця дії програми отримати решту коштів від МВФ ($2,9 млрд), які мають забезпечити макроекономічну та фінансову стабільність», – йдеться в повідомленні.

Наголошується, що політика уряду та фонду направлена на ефективне подолання надзвичайної ситуації у сфері охорони здоров’я, викликаної COVID-19 у короткостроковій перспективі, зі збереженням макроекономічної стабільності, зменшенням вразливості та досягненням більш потужного та всеохоплюючого економічного зростання.

Після виділення першого траншу у $2,1 млрд заплановані чотири перегляди програми – за підсумками червня, вересня та грудня 2020 року, а також за підсумками червня 2021-го. Ці перегляди завершаться відповідно 1 вересня і 1 грудня 2020 року, а також 15 травня та 15 жовтня 2021 року.

Після кожного з перших двох переглядів Україна має отримати по близько $700 млн, а після останніх двох – загалом $1,5 млрд.

Найближчими необхідними умовами для отримання Україною наступних траншів будуть:

  • затвердження до кінця липня планів зі скорочення проблемних кредитів державних банків;
  • забезпечення до кінця серпня перегляду усіх тарифів на опалення, що знаходяться під юрисдикцією НКРЕКП та місцевих органів влади, і офіційно їх прийняти для повного відображення вартості газу та негазових витрат (включаючи капітальні витрати), та прийняти спрощену процедуру зміни домогосподарствами постачальника газу.

Під текстом Меморандуму підписалися президент України Володимир Зеленський, премєр-міністр Денис Шмигаль, міністр фінансів Сергій Марченко і глава НБУ Яків Смолій.

Рішення Ради директорів МВФ щодо схвалення нової 18-місячної Програми Stand-by та про виділення першого траншу за програмою у розмірі $2,1 млрд було прийнято 9 червня 2020 року.

Наявність такої програми надає можливість отримати другій транш в рамках четвертої програми макрофінансової допомоги ЄС у розмірі 500 млн євро.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті