МВФ очікує більшого прогресу від України для надання другого траншу за програмою stand-by

МВФ очікує більшого прогресу від України для надання другого траншу за програмою stand-by

Україна та МВФ перебувають у тісних дискусіях щодо завершення першого перегляду програми stand-by

МВФ очікує більшого прогресу від України для надання другого траншу за програмою stand-by
Фото: reuters.com

Україна показала певний прогрес для завершення першого перегляду програми stand-by, проте цього досі не достатньо. Про це заявив представник Міжнародного валютного фонду (МВФ) Джеррі Райс брифінгу у Вашингтоні, передає інформаційне агентство «Інтерфакс-Україна».

За словами Райса, Україна та МВФ, як і раніше, перебувають у тісних дискусіях щодо програми stand-by, спрямованих на завершення її першого перегляду та виділення другого траншу.

«Певного прогресу досягнуто, але для завершення першого перегляду більше потрібно», – сказав він.

Райс зауважив, що серед визначених програмою заходів є посилення управління Національним банком та законодавства про банківський нагляд, середньострокове зниження бюджетного дефіциту, а також посилення антикорупційної вертикалі та судової системи.

У травні 2020 року МВФ та уряд України домовились про зміну 36-місячної програми допомоги EFF на 18-місячну stand-by. Рада директорів МВФ 9 червня того ж року ухвалила рішення про схвалення програми stand-by для України обсягом $5 млрд.

За умовами співпраці, після виділення фондом першого траншу у $2,1 млрд заплановані чотири перегляди програми – за підсумками червня, вересня та грудня 2020 року, а також за підсумками червня 2021-го.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло