Місія МВФ приїде в Україну у вересні – очільниця Фонду

Місія МВФ приїде в Україну у вересні – очільниця Фонду

Зеленський провів телефонну розмову з розпорядником МВФ Георгієвою

Місія МВФ приїде в Україну у вересні – очільниця Фонду
фото: twitter.com/KGeorgieva

Директорка-розпорядниця Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крісталіна Георгієва за підсумками розмови з президентом України Володимиром Зеленським 28 липня анонсувала візит місії Фонду в Україну у вересні поточного року. Про це повідомляється на сторнці Георгієвої у твіттері.

«Дуже конструктивна розмова з президентом Зеленським про економічний прогрес України, досягнутий за програмою МВФ. З нетерпінням чекаємо нашої продуктивної співпраці щодо просування нашої роботи над залишковими питаннями під час місії у вересні», – написала Георгієва.

На сайті Офіса президента повідомляється, що сторони обговорили прогрес у виконанні поточної програми МВФ stand-by, а саме виконання Україною основних структурних маяків, що були визначені нею. Зокрема йдеться про два ключові законопроєкти, які мають на меті посилення корпоративного управління в банках, а також закони про Вищу раду правосуддя, Вищу кваліфікаційну комісію суддів.

Президент подякував Крісталіні Георгієвій за підтримку України у складний рік пандемії: «Транш у 2,1 мільярда доларів, який ми одержали, допоміг нам підтримати людей, малий і середній бізнес, нашу медичну галузь у період декількох локдаунів».

Співрозмовники обмінялися думками щодо прогресу реформ та інституційних змін, які відбуваються в Україні, зокрема стосовно запуску ринку землі, реформи в галузі інфраструктури, ухваленого парламентом у першому читанні законопроекту про деолігархізацію.

Крім того Зеленський і Георгієва обговорили законопроєкт про Національний банк, який розробляється за участю міжнародних партнерів і буде розглянутий Верховною Радою після відновлення її роботи восени поточного року, а також ухвалення закону про НАБУ у другому читанні.

Окремо було обговорено темпи відновлення української економіки, зокрема виконання державного бюджету України та конкретні показники економічного зростання. Сторони дійшли згоди щодо активізації спільної роботи представників українського уряду та МВФ.

Президент запросив директорку-розпорядницю МВФ відвідати Україну й особисто обговорити подальші кроки продуктивної співпраці.

Нагадаємо, МВФ до 2023 року реалізує в Україні проєкт «Продовження податково-бюджетних реформ». Проєкт допоможе підвищити прозорість і підзвітність у сферах управління держфінансами та збирання доходів. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті