В Україні започатковано наукову освітньо-грантову програму для школярів і школярок – «Scientibattle»

Програма заснована за ініціативи та фінансування міжнародної науково-дослідницької компанії Corteva Agriscience, імплементаційний партнер – Центр «Розвиток КСВ»

фото: Corteva

Сьомого вересня в Україні оголошено про початок наукової освітньо-грантової програми для школярів та школярок під назвою «Scientibattle». Програма заснована за ініціативи та фінансування міжнародної науково-дослідницької компанії Corteva Agriscience, імплементаційний партнер – Центр «Розвиток Корпоративної Соціальної Відповідальності» («Розвиток КСВ»). Про це повідомляється у пресрелізі Corteva.

«Ми знаємо, що серед молоді існує безліч стереотипів та упереджень, які потрібно долати та доводити, що в сільському господарстві зосереджено найновітніші наукові розробки, найкращі інформаційні технології та зайняті видатні вчені, робота яких важлива для всього людства. Для Corteva Agriscience залучення молоді до сільського господарства є надзвичайно важливою справою, адже це одна з запорук успішного розвитку галузі, і подібні ініціативи є частиною Цілей сталого розвитку, запланованих Corteva до 2030 року», – зазначила Наталія Гузенко, координаторка проєкту «Scientibattle», консультантка з корпоративних комунікацій Corteva Agriscience в Україні.

Мета програми «Scientibattle» – сприяти популяризації агробіологічних наук серед школярів і школярок та розвитку їхнього потенціалу в сільському господарстві. За результатами Всеукраїнського дослідження, проведеного Corteva Agriscience у 2019 році серед понад 1000 підлітків у віці 14-18 років і батьків дітей цього віку, лише 2% підлітків обирають професії аграрного спрямування або роботу в сільськогосподарській галузі та 2% батьків рекомендують дітям роботу за цим напрямком. Для більшості опитаних сільське господарство виявилося незнайомою сферою діяльності, і саме це є ключовою причиною відсутності вибору на користь сільського господарства під час планування кар'єри.

Програма «Scientibattle» передбачає кілька етапів проєкту:

Серія наукових відео на YouTube-каналі програми від провідних українських вчених про складні аспекти біології, які впливають на сільське господарство, – біотехнології, проблеми ґрунтів, зміни клімату, життя комах-опилювачів тощо. Зокрема, у першому випуску Олексій Коваленко, науковий співробітник Національного науково-природничого музею НАН України, кандидат біологічних наук, розповідає про загрозливі рослини, які шкодять здоров’ю людей та землі.

Шкільні наукові змагання для учнів і учениць 10-11 класів закладів загальної середньої освіти України державних форм власності, які знаходяться на території населених пунктів розміром до 100 000 осіб. Три команди-переможниці, які будуть визначені 10 листопада 2021 року, розділять подарунковий фонд – обладнання для кабінетів хімії та біології. Реєстрація команд триватиме з 15 до 30 вересня 2021 року.

Грантовий конкурс для шкіл, команди яких беруть участь в наукових змаганнях «Scientibattle», на реалізацію мікропроєктів, які сприятимуть просуванню аграрної грамотності серед молоді, а також наданні їм навичок для підтримки та інтеграції напрямку сільського господарства у своїй школі. Сукупний грантовий фонд конкурсу складає 67 000 гривень та буде розподілений між п’ятьма переможцями, яких до кінця жовтня 2021 року визначить журі, сформоване організаторами програми.

Віртуальний табір з біологічних наук для дівчат – команд з учениць шостих класів шкіл-учасниць наукових змагань, який відбудеться протягом осінніх канікул у жовтні 2021 року з метою заохочення їх займатися природничими науками та подолати гендерну нерівність.

Очікується, що в проєкті «Scientibattle» візьмуть участь близько 1200 учнів зі шкіл по всій території України.

«Центр «Розвиток КСВ» усвідомлює ключову роль аграрного сектору для розвитку всієї економіки України та важливість заохочення молоді до вибору цієї галузі. Наша мета – допомогти випускникам/цям сформувати уявлення про власну майбутню кар’єру в розрізі аграрних наук, допомогти зробити перший крок у виборі свого професійного життєвого шляху та по-новому подивитися на карту перспектив розвитку аграрного сектору. Підтримка бізнесу в таких ініціативах має ключову роль, оскільки вона забезпечує фундаментальний фаховий підхід до проєктів та ініціатив, які реалізовуються. Така співпраця бізнесу з громадським сектором і є частиною забезпечення розвитку нашої країни та яскравим прикладом для усвідомлення важливості ролей кожного з нас», – заявила Марина Саприкіна, голова правління Центру «Розвиток КСВ».

Програма реалізується за підтримки Міністерства освіти та науки України, Малої академії наук України та Київського Національного університету біоресурсів та природокористування України.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS