Господарський суд Одеської області вирішив стягнути з компанії-судновласника вантажного танкера Delfi понад $16 000. Йдеться про завдані державі збитки внаслідок забруднення масивів морських вод нафтопродуктами під час аварії з танкером. Про це повідомляє пресслужба Офісу генпрокурора.
Правоохоронці встановили, що у листопаді 2019 року Delfi, перебуваючи у Чорному морі в акваторії порту «Південний», в умовах шторму, зірвався з якоря та, дрейфуючи, сів на мілину поблизу одеського пляжу «Дельфін».
«Через витік нафтопродуктів було забруднено акваторію Чорного моря», – йдеться у повідомленні.
Нагадаємо: 22 листопада 2019 року поблизу Одеси сів на мілину танкер «Делфі», власник якого не дозволяв екіпажу залишити судно, а рятувальні катери не могли підійти до нього через шторм. Тоді повідомлялося, що на борту немає вантажу, який би загрожував екологічній ситуації Одещини. Але судно не мало відповідних реєстраційних документів.
Того ж дня аналізи показали перевищення допустимої концентрації нафтопродуктів у воді у 53 рази, а 23 листопада Держекоінспекція Кримсько-Чорноморського округу прозвітувала, що вміст нафтопродуктів у воді на місці аварії перевищує гранично допустиму концентрацію в 157 разів.
8 квітня судновласник затонулого в Одесі танкера Delfi запевнив генпрокурора Ірину Венедіктову, що найближчим часом забере судно з берега за власний кошт.
Міністр інфраструктури Владислав Криклій запевняв, що підйом танкера «Делфі» за умови ясної погоди та відсутності хвиль буде завершено до 20 липня.
7 серпня капітану танкера призначили покарання у вигляді обмеження волі строком на один рік.
Власник судна хотів через суд завадити евакуації.
Одеська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 25 червня закрила місцевий пляж «Дельфін» через витік нафтопродуктів із затонулого поблизу танкера. Танкер забрали з одеського пляжу 10 вересня.