Захворіло у світі
41,228,181
Померло у світі
1,131,339
Вилікувалось у світі
28,122,798
Захворіло в Україні
322,879
Померло в Україні
6,043
Вилікувалось в Україні
134,898
Танкер «Делфі» забрали з одеського пляжу

Танкер «Делфі» забрали з одеського пляжу

У воді він перебував з листопада минулого року

Танкер «Делфі» забрали з одеського пляжу
Фото: фейсбук-сторінка Владислава Криклія

Міністр Інфраструктури Владислав Криклій вранці 10 вересня повідомив, що танкер «Делфі» зняли з мілини на узбережжі пляжу «Дельфін». Допис зі словами «сумувати не будемо» очільник міністерства опублікував на своїй сторінці у фейсбуці. 

Голова Одеської облдержадміністрації Максим Куций повідомив, що протягом кількох годин судно перемістять у порт Чорноморськ.  

Танкер «Делфі» забрали з одеського пляжу

Куций висловив сподівання на завершення фінального етапу ліквідації аварії та нагадав, що спеціалісти приватних компаній і державні служби працювали цілодобово, аби, нарешті, прибрати затонулий танкер.

Танкер «Делфі» забрали з одеського пляжу
Танкер «Делфі» забрали з одеського пляжу

Нагадаємо, 22 листопада 2019 року поблизу Одеси сів на мілину танкер «Делфі», власник якого не дозволяв екіпажу залишити судно, а рятувальні катери не могли підійти до нього через шторм. Тоді повідомлялося, що на борту немає вантажу, який би загрожував екологічній ситуації Одещини. Судно не мало відповідних реєстраційних документів.

Однак вдень 22 листопада аналізи показали перевищення допустимої концентрації нафтопродуктів у воді у 53 рази, а 23 листопада Держекоінспекція Кримсько-Чорноморського округу прозвітувала, що вміст нафтопродуктів у воді на місці аварії перевищує гранично допустиму концентрацію в 157 разів.

8 квітня судновласник затонулого в Одесі танкера «Делфі» запевнив генпрокурора Ірину Венедіктову, що найближчим часом забере судно з берега за власний кошт.

Одеська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 25 червня закрила місцевий пляж «Дельфін» через витік нафтопродуктів із затонулого поблизу танкера.

Під час поїздки в Одесу президент Володимир Зеленський закликав судновласника забрати танкер до 20 липня, інакше за справу візьмуться правоохоронці. 18 липня почалася операція з підйому танкера, однак спроба виявилася невдалою.

Тоді прийняли рішення оголосити конкурс на підняття судна. ДП АМПУ 10 серпня підписало договір з компаніями ТОВ «Краншип» і ТОВ «Бруклін-Київ» про здійснення операції з підняття танкера.

26 серпня Танкер «Делфі» поставили на кіль з першого разу. Водолази обстежили борт з пробоїною.

7 вересня евакуацію танкера відклали, оскільки знайшли нові пошкодження.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті