Підйом танкера «Делфі» за умови ясної погоди та відсутності хвиль буде завершено до 20 липня - Криклій
Танкер «Делфі» зазнав аварії в листопаді 2019 року в Одеській затоці

Міністр інфраструктури Владислав Криклій повідомив, що контролює перебіг робіт із підйому танкера «Делфі» в Одесі, які за умови ясної погоди й відсутності хвиль завершаться до 20 липня. Як повідомляє пресслужба, він про це доповів на традиційній нараді з представниками уряду і правоохоронних відомств.
4 липня під час робочої поїздки в Одеську область президент Зеленський ознайомився зі станом ліквідації наслідків аварії танкера «Делфі». Глава держави наголосив, що роботи з ліквідації аварії треба було починати ще в листопаді 2019 року. Однак судновласник показав свою безвідповідальність і фактично забув про танкер. Зеленський закликав виконувати роботи з ліквідації аварії якісно.
«20 липня – це орієнтир. Якби тут був судновласник, я б з ним поговорив відверто і жорстко. Тому що я впевнений, що це його відповідальність у всьому, починаючи з того, що він віз, куди й скільки часу триває це все. 20 липня не буде (результату – ІФ-У) – цим мають займатися правоохоронні органи. Власник хотів заощадити й шукав варіанти найменшого опору. Хтось має нести відповідальність», – сказав тоді президент.
У листопаді 2019 року в Одеській затоці зазнав аварії танкер «Делфі» під прапором Молдови – судно зірвало з якоря.
Як пояснила Адміністрація морських портів України, спочатку танкер перебував у нейтральних водах і не подавав заявок на вхід до Одеського морського порту або МТП «Південний». Але згодом було подано сигнал про те, що судно зазнає лиха, залишилося без пального, з неробочим двигуном. У зв'язку з цим рятувально-координаційний центр «Одеса», що прийняв сигнал, почав вживати заходів щодо ліквідації аварійної ситуації. Із судновласником було узгоджено буксирування танкера для постановки до вільного причалу в порту «Очаків».
У ніч на 22 листопада «Делфі» вдалося закріпитися якорем на відстані близько 1 милі від берега в районі пляжу «Дельфін». Проте, за даними АМПУ, о 5:00 повільний дрейф поновився. Увечері того самого дня рятувальникам вдалося евакуювати з судна трьох членів екіпажу. Їх госпіталізували, лікарі повідомили про перевтому та переохолодження.
Власник судна мав до 31 березня 2020 року вжити заходів для підйому та видалення затонулого танкера з акваторії Одеського морського порту. 1 квітня справу взяла під контроль генпрокурор.
22 червня прокуратура Одеської області розпочала кримінальне провадження за фактом невживання заходів із ліквідації наслідків екологічного забруднення морської води нафтопродуктами в місці аварійного перебування судна Delfi (ч.1 ст. 237 КК України). Досудове розслідування триває.

Представники Державної екологічної інспекції в Одеській області здійснюють постійний моніторинг гранично допустимої концентрації нафтопродуктів біля танкера. Протягом останнього тижня забруднення немає.
Зараз на судні працюють водолази, які проводять огляд, випробування і підготовку до майбутнього відбуксирування.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].