Підйом танкера «Делфі» за умови ясної погоди та відсутності хвиль буде завершено до 20 липня - Криклій

Підйом танкера «Делфі» за умови ясної погоди та відсутності хвиль буде завершено до 20 липня - Криклій

Танкер «Делфі» зазнав аварії в листопаді 2019 року в Одеській затоці

Підйом танкера «Делфі» за умови ясної погоди та відсутності хвиль буде завершено до 20 липня - Криклій
Фото: uspa

Міністр інфраструктури Владислав Криклій повідомив, що контролює перебіг робіт із підйому танкера «Делфі»  в Одесі, які за умови ясної погоди й відсутності хвиль завершаться до 20 липня. Як повідомляє пресслужба, він про це доповів на традиційній нараді з представниками уряду і правоохоронних відомств.

4 липня під час робочої поїздки в Одеську область президент Зеленський ознайомився зі станом ліквідації наслідків аварії танкера «Делфі». Глава держави наголосив, що роботи з ліквідації аварії треба було починати ще в листопаді 2019 року. Однак судновласник показав свою безвідповідальність і фактично забув про танкер. Зеленський закликав виконувати роботи з ліквідації аварії якісно.

«20 липня – це орієнтир. Якби тут був судновласник, я б з ним поговорив відверто і жорстко. Тому що я впевнений, що це його відповідальність у всьому, починаючи з того, що він віз, куди й скільки часу триває це все. 20 липня не буде (результату – ІФ-У) – цим мають займатися правоохоронні органи. Власник хотів заощадити й шукав варіанти найменшого опору. Хтось має нести відповідальність», – сказав тоді президент.

У листопаді 2019 року в Одеській затоці зазнав аварії танкер «Делфі» під прапором Молдови – судно зірвало з якоря.

Як пояснила Адміністрація морських портів України, спочатку танкер перебував у нейтральних водах і не подавав заявок на вхід до Одеського морського порту або МТП «Південний». Але згодом було подано сигнал про те, що судно зазнає лиха, залишилося без пального, з неробочим двигуном. У зв'язку з цим рятувально-координаційний центр «Одеса», що прийняв сигнал, почав вживати заходів щодо ліквідації аварійної ситуації. Із судновласником було узгоджено буксирування танкера для постановки до вільного причалу в порту «Очаків».

У ніч на 22 листопада «Делфі» вдалося закріпитися якорем на відстані близько 1 милі від берега в районі пляжу «Дельфін». Проте, за даними АМПУ, о 5:00 повільний дрейф поновився. Увечері того самого дня рятувальникам вдалося евакуювати з судна трьох членів екіпажу. Їх госпіталізували, лікарі повідомили про перевтому та переохолодження.

Власник судна мав до 31 березня 2020 року вжити заходів для підйому та видалення затонулого танкера з акваторії Одеського морського порту. 1 квітня справу взяла під контроль генпрокурор.

22 червня прокуратура Одеської області розпочала кримінальне провадження за фактом невживання заходів із ліквідації наслідків екологічного забруднення морської води нафтопродуктами в місці аварійного перебування судна Delfi (ч.1 ст. 237 КК України). Досудове розслідування триває.

Підйом танкера «Делфі» за умови ясної погоди та відсутності хвиль буде завершено до 20 липня – Криклій

Представники Державної екологічної інспекції в Одеській області здійснюють постійний моніторинг гранично допустимої концентрації нафтопродуктів біля танкера. Протягом останнього тижня забруднення немає.

Зараз на судні працюють водолази, які проводять огляд, випробування і підготовку до майбутнього відбуксирування.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті