Учасники міжнародного кліматичного саміту COP26 у Глазго уклали так званий Кліматичний пакт, спрямований на запобігання небезпечним змінам клімату. Його мета – максимальне скорочення викидів парникових газів в атмосферу до 2030 року. Про це пише BBC.
Документ підписали делегації майже 200 країн – і він став першою в історії кліматичною угодою, яка містить чіткий план щодо скорочення використання вугілля як найбільш руйнівного для екології викопного палива.
Пакт також вимагає прискореного скорочення викидів і передбачає збільшення фінансової допомоги країнам, які розвиваються, щоб сприяти їхній адаптації до кліматичних впливів.
У рамках угоди країни мають зустрітися наступного року, щоб домовитися про подальше скорочення викидів вуглецю для утримання підвищення глобальної температури в межах 1,5°C. Зазначається, що близько 40% річних викидів CO2 припадають на вугільну промисловість, що робить її надважливою у процесі досягнення цієї мети.
Нагадаємо: Верховна Рада підтвердила ООН прагнення України виконати цілі Паризької угоди: йдеться про готовність стримувати підвищення середньої глобальної температури та оновлення екологічного законодавства.