Іран готує напад в найближчі 48 годин на Саудівську Аравію та Ірак — саудівська розвідка

Тегеран нібито таким чином хоче відволікти увагу від протестів в країні

фото DR

Саудівська Аравія поділилася розвідданими зі США, попереджаючи про неминучу атаку з боку Ірану на об’єкти в королівстві та в Іраку. На тлі цієї інформації американські військові на Близькому Сході привели свої сили у стан підвищеної бойової готовності.

Джерело. Про це пише The Wall Street Journal.

Деталі. У відповідь на попередження Саудівська Аравія, США та кілька інших сусідніх держав підвищили рівень тривоги для своїх військових сил, повідомили посадовці. Більш детальної інформації про дані саудівської розвідки вони не надали.

Білий дім заявив, що готовий відреагувати, якщо Іран здійснить атаку на королівство.

«Ми без вагань будемо діяти на захист наших інтересів та партнерів у регіоні», – заявив представник Білого дому.

Саудівська розвідка також вважає, що іранські військові атакують місто Ербіл в Іраку, де базуються американські війська.

Наприкінці вересня Іран вже обстрілював північний Ірак балістичними ракетами та бойовими безпілотниками. Один із дронів був збитий американським винищувачем. Тегеран звинуватив іранські курдські сепаратистські групи, що базуються там, у розпалюванні заворушень у країні.

Іранська влада також публічно звинуватила Саудівську Аравію, США та Ізраїль у підбурюванні протестів.

У вересні командувач іранським Корпусом вартових ісламської революції Хосейн Саламі публічно закликав Саудівську Аравію менше висвітлювати протести в Ірані в ефірі супутникових телеканалів мовою фарсі. Один із них – Iran International (базується в Лондоні), супутниковий телеканал, який підтримує Саудівська Аравія, – популярний серед багатьох іранців.

«Це наше останнє попередження, тому що ви втручаєтеся в наші внутрішні справи через ці ЗМІ», – заявив Саламі.

Бекграунд. Влада Ірану намагається придушити заворушення, що відбуваються майже щодня після смерті 16 вересня дівчини, затриманої поліцією за “неправильне” носіння хіджабу.

У ході протестних акцій понад 200 осіб було вбито і більше 1000 заарештовано, а самі демонстрації, які почалися як заклик до захисту прав жінок, перетворилися на рух, який вимагає повалення уряду.

Нагадаємо, в жовтні протести в Ірані спалахнули з новою силою після того, як в силовики до смерті забили 16-річну школярку за відмову співати гімн на честь влади.

Більше про це – в матеріалі “«Хіджабний бунт»: як криваві нічні протести охоплюють Іран”.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS