10 жовтня 2023 переглянуто 1194

Випускниця KMBS : «Щоб правильно будувати організацію, налагоджувати процеси в ній та розуміти, якою має бути її архітектура, необхідно отримати бізнес-освіту»

Ольга Катющенко про важливість бізнес-освіти та її вплив на подальше життя

Випускниця програми ЕMBA Києво-Могилянської бізнес-школи Ольга Катющенко розповіла  про навчання у kmbs, соціальні проєкти та життєві принципи. 

- В якому році ви вступили до kmbs та що мотивувало до вступу?

Я мріяла навчатися в Києво-Могилянській бізнес-школі 15 років. Головною проблемою, яка заважала здійснити цю мрію, була вартість навчання. Тривалий час я не могла собі це дозволити. Згодом, ця мрія випала з фокусу моєї уваги, оскільки я мала багато інших життєвих викликів. Так тривало до зустрічі з подругою. Вона запитала мене, чому я досі не вступила до kmbs. Так я згадала про свою відкладену мрію, одразу відвідала сайт школи, побачила, що навчання вже розпочалося, й встигла застрибнути в останній вагон, пропустивши лише ознайомчу частину. Це був березень 2016 року. На той час я вже мала достатньо коштів, щоб оплатити навчання. Могилянку я обрала для себе одразу, як тільки-но замислилась над бізнес-навчанням. Це була мрія за визначенням. Я не шукала альтернатив. Можливо, підсвідомо я розуміла, що краще ніж kmbs бізнес-освіти в Україні немає. Навчання я закінчила в січні 2018 року.

- Які завдання ви ставили перед собою, коли йшли навчатися до kmbs?

Вступаючи на навчання до kmbs, я була в ролі операційної директорки в компаніях «Старлайт Сейлз» & «Старлайт Бренд Контент». Це були пов’язані між собою організації з продажу ТВ-реклами. Вже тоді я розуміла, щоб правильно будувати організацію, налагоджувати процеси в ній та розуміти, якою має бути її архітектура, необхідно отримати бізнес-освіту. Без неї людина не може досконало працювати з компаніями. Тому я й вступила до kmbs. 

- Як на вас вплинуло навчання в kmbs? Що змінилося? 

Коли поступаєш до школи, тебе попереджають про можливі істотні зміни в житті. Під впливом від навчання люди часто звільняються з компаній або розлучаються. В мене трапилося і те, і те. Це не провина kmbs, а результат тих змін, які відбуваються з людьми. Тому значення навчання в kmbs у моєму житті складно переоцінити. Однак я анітрохи не шкодую, навпаки, я цілковито щаслива. Окрім цього, я усвідомила, що те, як я спільно з колегами побудувала компанію, які управлінські рішення ми приймали, та взагалі те, що ми робили, було правильно та відповідало високим стандартам. На цьому зміни не закінчилися. Пів року в бізнес-школі ми вчилися бути лідерами. Нам розказували про прояви лідерства та як воно будується. Я дуже вдячна за ці модулі, оскільки вони вивели мене як управлінця на новий рівень взаємодії з командою. І мова не тільки про підлеглих, а й про людей, які обіймають вищі посади. Тобто я стала інакше взаємодіяти з навколишнім світом. Також навчання змінило парадигму мого мислення. Ми всі знаємо, що перш ніж почати щось робити, необхідно п’ять разів задати собі питання «чому?» та десять разів запитати себе «навіщо?». Але цього недостатньо для того, щоб діяти на високому рівні. Й саме в школі мені показали, як відбувається перехід від питань «чому?» та «навіщо?» на новий рівень мислення, як дивитися ширше на ситуацію. Тому зараз, приймаючи управлінські рішення, я задаю собі ці питання й, таким чином, підіймаюся на новий рівень. Ну й відповідаючи на це питання, я не можу не згадати про кардинальну зміну цінностей. Людина, яка входить до закладу та людина, яка закінчує там навчання – це дві різні люди. Я вдячна школі за той патріотизм та ту ідентичність, якими вона наділяє. Я вважаю, що школа виховує справжніх УКРАЇНСЬКИХ бізнесменів. Вона відкриває іншу сторону людських відносин й побудови цих відносин. По суті, школа показує новий світогляд та пропонує долучитися до нього.

- У якій ролі ви знаходитеся зараз?

Оскільки на мене відчутно вплинуло навчання в kmbs, я забажала звільнитися з посади операційної директорки в компанії «Старлайт Сейлз» & «Старлайт Бренд Контент». Я завершила там всі проєкти й була впевнена, що взагалі залишу медіабізнес та більше ніколи не буду з ним стикатися. Але так сталося, що мене запросили в інший актив цього холдингу. Перш ніж погодитися на пропозицію, я сформувала чіткі вимоги того, що я хочу отримати від нової співпраці. Після п’яти років роботи я можу з гордістю сказати, що старший партнер, який запропонував мені цю роботу, виконує всі домовленості. Всі ці роки ми є злагодженою командою, яка будує нові активи холдингу. 

- У чому полягає ваша цінність як спеціаліста?

Я вважаю, що моя цінність полягає не стільки в тому, як я організовую роботу компанії,  скільки в тому, як я дію в ролі лідерки. Після навчання в kmbs я геть по іншому будую взаємодію в середині компанії та відносини з іншими організаціями. Я геть інакше ставлюся до внутрішнього та зовнішнього світу. Тобто мова не про експертизу, чи компетенції, а про побудову стосунків, які більші ніж просто робочі. Я цим дуже пишаюся. 


- Чи долучаєтеся ви до соціальних проєктів? 

Я саме долучаюся, оскільки не можу сказати, що маю якийсь один проєкт, котрим постійно опікуюсь. Хоча є проєкт, в якому я залучена більше, ніж в інших – це ангельство в спільноті випускників kmbs. Я розумію цінність такої участі й пишаюсь тим, що можу зробити щось корисне та значуще як учасник цього кола небайдужих людей. Також нещодавно я працювала в робочій групі Мінцифри, яка створювала архітектуру управління задачами й цілями. Ми розробили та оформили концепцію та передали її для подальшого втілення. Дуже цікавий проєкт, мені сподобалося працювати над ним. Зараз він знаходиться на стадії пошуку бюджету. Взагалі я така людина, яка не створює своє, а воліє долучатися до ініціатив. Я вважаю, що така позиція сильніша, ніж лідерство у проєкті. Коли кожен запускає власні ініціативи, зазвичай це відбувається несистемно й потроху. Загальний вплив такої ініціативи незрозумілий, тому я вважаю, що випускники повинні більше об’єднуватися. Я своїм прикладом намагаюсь показати це їм. Коли я бачу якусь ініціативу, котра мені до вподоби, а їх насправді дуже багато, я долучаюся до неї.

- Про що шкодуєте?

Оскільки я роблю те, до чого лежить душа, я ні про що не шкодую.

- Чи сформували для себе якість життєві/робочі принципи, які ніколи не порушуєте?

Таких принципів багато, вони не записані. Й нагадують про себе під час прийняття рішень, або якоїсь активності. Два принципи ви вже знаєте: принцип «долучатися, а не ініціювати своє» та принцип «робити тільки те, що подобається». 

- Про що мрієте?

Для мене це неочікуване питання, тому дозволю собі не відповісти на нього.

- Яка ваша найкраща інвестиція за останній час?

Я вкладаю багато часу, сил та енергії у навчання. Це моя найкраща інвестиція взагалі за весь час.