П’ять організацій, які проводили опитування французів після голосування на виборчих дільницях у другому турі президентських виборів у Франції, озвучили результати екзит-полів. Їх опублікували в Twitter Європейського Союзу.
France, Ipsos exit poll:
– Europe Elects (@EuropeElects) 7 травня 2017 р.
Macron (EM-*): 65.5%
Le Pen (FN-ENF): 34.5%#AVote #Elections2017 pic.twitter.com/wRJgQhbwZG
Дані всіх п'яти організацій стверджують, що президентом став незалежний кандидат, лідер руху «Вперед!» Еммануель Макрон. За нього проголосувало від 63% до 66%.
France, ELABE exit poll:
– Europe Elects (@EuropeElects) 7 травня 2017 р.
Macron (EM-*): 65.9%
Le Pen (FN-ENF): 34.1%#AVote #Elections2017 pic.twitter.com/8iRd6zJnc3
За лідера ультраправих Марін Ле Пен віддали свої голоси, згідно з екзит-полами, від 34% до 37% виборців.
Таким чином, в разі підтвердження цих даних виборчими бюлетенями Еммануель Макрон, 39-річний колишній інвестиційний банкір, який два роки працював міністром економіки, але ніколи раніше не займав виборну посаду, тепер стане наймолодшим президентом Франції з часів Наполеона Бонапарта.
Президент України Петро Порошенко привітав майбутнього нового президента Франції.
«Щиро вітаю Еммануеля Макрона з видатною перемогою! Солідний кредит довіри французького народу Єдиній Європі!», ─ написав президент України.
«Розраховуємо на амбітну співпрацю з Францією та активізацію Нормандського формату!», ─ додав він у наступному повідомленні.
.@EmmanuelMacron Розраховуємо на амбітну співпрацю з Францією та активізацію Нормандського формату!
– Петро Порошенко (@poroshenko) 7 травня 2017 р.
Нагадаємо, у першому турі президентських виборів два тижні тому найбільше голосів набрали незалежний кандидат, лідер політичного руху En Marhe! ( «Вперед») Еммануель Макрон, який набрав 24,01% голосів, та проросійська очільниця ультра-правої партії «Національний фронт» Марін Ле Пен, у якої було 21,30% голосів.
У середу 3 травня кандидати зустрілися на теледебатах, де показали кардинальну відмінність у своїх програмах.
Як повідомлялося, в п’ятницю хакери зламали електронне листування партії Макрона. У мережу потрапили 14,5 Гб Е-мейлів Макрона та людей з його виборчого штабу. Правоохоронні органи попередили ЗМІ, що публікування подібної інформації може потягнути за собою кримінальну відповідальність, оскільки передвиборча агітація на той момент закінчилася.
У хакерських атаках простежується російський слід. Модель втручання у вибори очікувалася така ж, як під час виборчої кампанії у США ─ зламу електронної пошти Демократичної партії та публікації матеріалів, які дискредитували Хілларі Клінтон за 10 днів до виборів.