Face to face: про що сперечалися Макрон і Ле Пен на теледебатах

Face to face: про що сперечалися Макрон і Ле Пен на теледебатах

По різні боки барикад: «дика глобалізація» і «порожня риторика»

Face to face: про що сперечалися Макрон і Ле Пен на теледебатах
фото з відкритих джерел

Ультраправа кандидатка Марін Ле Пен і центрист Еммануель Макрон зійшлися в поєдинку на теледебатах у середу ввечері, відстоюючи кожен власні погляди на майбутнє Франції й на способи боротьби з тероризмом. Про це повідомляє Reuters.

Перед початком дебатів у Макрона, згідно з соцопитуваннями, спостерігалася перевага в 20 пунктів над своєю суперницею, лідеркою «Національного фронту».

Тому для Ле Пен це був останній шанс переконати виборців у особливостях своєї програми – перекриття доступу нелегальним мігрантам і скасування євро.

У гнівних репліках, якими обмінювалися кандидати, Ле Пен звинуватила Макрона як колишнього інвестбанкіра і міністра економіки в успадкуванні цінностей непопулярної нині Соціалістичної партії та «нестримному» глобалізмі. Макрон зауважив, що Ле Пен не пропонує вирішень проблеми хронічного безробіття.

Найгострішою була дискусія щодо національної безпеки ─ болісне питання для країни, де 230 людей загинуло від рук терористів з 2015 року.

Ле Пен назвала супротивника «поблажливим» до ісламістського фундаменталізму й відсутності плану з безпеки, на що Макрон відповів, що боротьба з тероризмом буде його пріоритетом в разі обрання. Ідею Ле Пен закрити кордони він розкритикував, назвавши її «зміїною отрутою», яка може призвести до громадянської війни.

З боку Ле Пен лунали такі характеристики, як «самовдоволений банкір», «кандидат здичавілої глобалізації, Uber-изації, який кидає Францію на поталу великому бізнесу». На що Макрон вказав на «порожню риторику» суперниці й відсутність предметності, а також назвав її справжньою «спадкоємицею» свого батька, одіозного політика Жан-Марі Ле Пена, відомого своїми ксенофобськими поглядами.

Як повідомляє Deutsche welle, економічні питання також викликали бурхливу дискусію.

Сидячи на протилежних кінцях столу, кандидати представляли дві діаметрально протилежні економічні стратегії.

Макрон назвав свої головні плани у цій сфері: скасувати податок на нерухомість (т. зв. житловий податок) для 80% французів, скоротити податки для бізнесу, а також знизити оподаткування у разі вищого за прогнози економічного зростання. Він також виступив за збереження поточної пенсійної системи у Франції, але з «більш справедливим перерозподілом доходів».

Ле Пен у відповідь заявила, що через такі заходи багато родин збідніє, і виступила за відновлення універсальної допомоги на дітей. За її словами, поточна система соціального захисту у Франції «у небезпеці», тоді як селу й фермерам загрожує «спустошення». Вона обіцяє боротися з безробіттям, спричиненим, на її думку, глобалізацією та відкритими кордонами, а також дозволити вихід на пенсію у 60 років за 40 років стажу. Макрон звинуватив її у відсутності фінансового обґрунтування такого проекту.

Теледебати, які тривали 2,5 години, дивилися близько 20 мільйонів телеглядачів.

Другий тур президентських виборів відбудеться у неділю 7 травня.

Нагадаємо, Ле Пен обіцяє виборцям провести референдум про відмову від євро: ультраправа кандидатка в президенти має намір повернути країні франки.

Як повідомлялося, російські хакери намагалися зламати сервери Макрона з метою отримання секретної чи дискредитуючої інформації.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло