Після підрахунку усіх бюлетенів Макрон випереджає Ле Пен

Після підрахунку усіх бюлетенів Макрон випереджає Ле Пен

Французи вже провели соцопитування щодо того, хто переможе в другому турі

Після підрахунку усіх бюлетенів Макрон випереджає Ле Пен
фото з відкритих джерел

За інформацією Reuters, згідно з результатами першого туру президентських виборів у Франції, найбільше голосів набирають незалежний кандидат, лідер політичного руху En Marhe! ( «Вперед») Еммануель Макрон, який набрав 24,01% голосів, та очільниця ультра-правої партії «Національний фронт» Марін Ле Пен, у якої 21,30% голосів. Відповідно, вони і проходять у другий тур виборів, який відбудеться 7 травня.

Таким чином, Макрон попереду на 2,2% голосів.

Офіційні дані майже співпадають із результатами екзит-полів, оприлюдненими напередодні.

Як повідомило агентство «Bloomberg», згідно із соціологічним опитуванням, проведеним компанією Ipsos Group на замовлення телеканалу France Television, у другому турі за Еммануеля Макрона віддали би свій голос 62% опитаних громадян, за Марін Ле Пен ─ 38%.

Ipsos Group – глобальна компанія, яка проводить соціологічні та маркетологічні дослідження та прогнози, штаб-квартира у Парижі.

Раніше повідомлялося, що Франсуа Фійон, який, згідно з результатами голосування, з 19,91% голосів посів третє місце і далі не пройшов, закликав усіх своїх виборців голосувати в другому турі за Макрона й оголосив, що особисто він теж за нього гоосуватиме. «Національний фронт» добре знаний своєю жорстокістю та нетолерантістю. Екстремізм може принести тільки біду нашій країні, – заявив Фійон. – Ми повинні вибрати те, що буде найкраще для Франції».

Кандидат від правлячої у Франції Соціалістичної партії Бенуа Амон також закликав співвітчизників голосувати у другому турі за Макрона. Про це Амон заявив на мітингу перед своїми прихильниками.

«Я закликаю вас як можна сильніше боротися з «Національним фронтом» і крайніми правими, я закликаю вас голосувати за Еммануеля Макрона», ─ сказав Амон, визнавши, що на нинішніх виборах соціалісти зазнали «важку поразку».

Підтримку Макрону також висловив міністр закордонних справ Франції Жан-Марк Ейро: «Очевидний вибір: всі ліві, всі республіканці повинні мобілізуватися для голосування за Макрона, за Францію, за республіку, за Європу», ─ написав він у Twitter.

Французький прем’єр-міністр Бернар Казнєв, за повідомленням агентства AFP, у своїй робочій резиденції в Матіньонському палаці в Парижі висловив підтримку Макрону і закликав голосувати за лідера руху «Вперед».

Президент Франції Франсуа Олланд привітав по телефону Еммануеля Макрона з виходом у другий тур президентських перегонів.

Однак залишаються два ключових фактори, які можуть змінити поточну картину розстановки сил, повідомляє Bloomberg. По-перше, бріф-опитування проводилося у великих містах, між тим переважна більшість сільського населення Франції готова голосувати за Марін Ле Пен, оскільки селяни та фермери зараз переживають важкі часи через зниження Євросоюзом цін на найважливіші сільськогосподарські продукти (молоко й овочі). Ле Пен обіцяє, що в разі її перемоги Франція вийде з ЄС.

Фермери разом зі своїми сім’ями становлять 8% виборців. Жителі провінції загалом – це 20% виборців. Відсоток такий же, як у США, де на президентських виборах сільські жителі також стали однією з причин перемоги Дональда Трампа.

Другий фактор ─ втручання третьої сторони, яка може бути гостро зацікавлена в перемозі проросійської кандидатки і шанувальниці Путіна Марін Ле Пен. Лідер «Національного фронту» неодноразово заявляла, що вона підтримує зняття санкцій з Росії та відновлення з нею всіх економічних зв’язків.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло