Хакери зламали і виклали в мережу електронне листування партії Макрона

Хакери зламали і виклали в мережу електронне листування партії Макрона

Запізнилися: передвиборча агітація вже закінчилася

Хакери зламали і виклали в мережу електронне листування партії Макрона
Фото facebook.com/EmmanuelMacron

Французький кандидат у президенти Еммануель Макрон, лідер виборчих перегонів, став жертвою масованої і скоординованої хакерської атаки.

Внаслідок зламу електронної пошти політичного руху «Вперед» в п'ятницю 5 травня в мережу потрапили 14,5 Гб листування Макрона та людей з його виборчого штабу. Матеріали виклав невідомий під ніком EMLEAKS. В діях хакерів чітко простежується російський слід. Про це повідомляє CNN.

В заяві руху «Вперед» підтверджується, що їх зламали. В викладених матеріалах змішана справжня інформація із фейковою ─ спеціально «щоб створити плутанину і дезінформацію», йдеться в заяві руху.

Електронні листи, особисте й ділове листування було викладено на файлообмінник Pastebin, який дозволяє публікувати документи анонімно.

У заяві руху вказано, що ця інтервенція, виконана ближче до кінця кампанії, явно призначена для дискредитації демократії, так само, як під час недавньої президентської кампанії в Сполучених Штатах.

Хакери, які зламали пошту кампанії Макрона, використовують ті ж методи, якими вони діяли при зламі пошти Демократичної партії в США. Публікація матеріалів тоді зашкодила іміджу Хілларі Клінтон і привела до влади Дональда Трампа.

В МВС Франції відмовилися коментувати ситуацію зі зламом пошти Макрона, аргументуючи тим, що надавати будь-які коментарі, які можуть вплинути на хід виборів, їм заборонено.

Виборча комісія закликала ЗМІ бути обережними, публікуючи деталі листування, оскільки час на агітацію вже закінчився, і публікація подібних матеріалів може потягти за собою кримінальну відповідальність.

Раніше вже повідомлялося про те, що на сервери президентської кампанії Еммануеля Макрона здійснювалися хакерські атаки з метою отримання секретної інформації. Атаки здійснювали хакери групи  Pawn Storm, яку пов'язують з Головним розвідувальним управлінням Росії. Група також має назви APT 28, Fancy Bear і підозрюється в атаках на сервери Демократичної партії в США.

Другий тур президентських виборів відбудеться завтра 7 травня. 

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло