Шкідливе програмне забезпечення під назвою CopyCat інфікувало мільйони мобільних пристроїв на ОС Android, а його розробники вже заробили мільйон доларів завдяки рекламі та встановленню додатку. Про це повідомляє Fortune із посиланням на ізраїльську фірму, що займається кібербезпекою Check Point Software Technologies.
Вірус, що атакував найбільш агресивно у квітні та травні, спромігся вразити 14 мільйонів телефонів та планшетів та заробив своїм розробникам 1,5 млн за два місяці.
Епідемія, найбільш імовірно, поширилась через магазини додатків та фішингові атаки, а не через офіційні мобільні додатки, завантажені з Google Play.
Деніел Падон, дослідник з безпеки мобільних пристроїв в Check Point, розповів виданню, що як тільки його команда дізналась про вірус у березні, відразу потурбувалась щодо вирішення значної частини спричинених ним проблем.
За оцінками Google, менше 50 000 пристроїв вже ще інфіковані. Технологічний гігант з того часу адаптував свої заходи захисту стосовно блокування шкідливого програмного забезпечення, навіть на застарілих версіях ОС.
Однак, коли вірус CopyCat був на піку поширення, кіберінфекція отримала «кореневий» контроль над 8 млн пристроїв і скористалась ним для поширення більше 100 млн фейкових оголошень та для встановлення 4,9 млн додатків на смартфони та планшети, що дало можливість кіберзлочинцям добре заробити.
Близько 50% інфікувань стались через застарілі та не оновлені патчі безпеки.
Нагадаємо, нещодавно світом прокотилось дві хвилі масових кібератак вірусами WannaCry та PetyaA. Обидва віруси блокують екран комп’ютера і шифрують файли, повернути, які пропонується за 300 доларів в еквівалент біткоін.
Загальні збитки від атаки вірусу WannaCry перевищили мільярд доларів.
Наприкінці квітня спочатку Україну, а потім і інші країн накрила кібератака вірусу PetyaA. Під атаку потрапили банки, держустанови та комерційні структури.
Як повідомлялось, знайти винуватців не вдалось, проте СБУ виявило факти, що свідчать про участь Росії у кібернападі.
Кіберполіція виявила, що вірусу вдалось атакувати українські компанії через програмне забезпечення для звітності та документообігу «M.E.Doc».