Загальні збитки від WannaCry перевищили мільярд доларів

Загальні збитки від WannaCry перевищили мільярд доларів

Вірус полетів, але обіцяв повернутися

Загальні збитки від WannaCry перевищили мільярд доларів
фото Shutterstock

Загальні втрати від атак вірусу-вимагача WannaCry, на думку експертів KnowBe4, складають близько 1 млрд доларів. Про це повідомляє портал McClutchy.

«Збитки, завдані вірусом WannaCry всього за чотири перші дні, перевищили 1 млрд доларів з урахуванням викликаних атакою простоїв великих організацій в усьому світі», – каже глава компанії KnowBe4 Стью Сьюверман.

При оцінюванні втрат спеціалісти звертали увагу на вимушені простої в роботі, зниження продуктивності в компаніях, репутаційні ризики, можливі судові витрати та інші фактори.

Експерти KnowBe4 припустили, що атаки схожих вірусів можуть повторитися в найближчому майбутньому.

Нагадаємо, що атака вірусу-вимагача WannaCry почалася 12 травня. Вона охопила приблизно 200-300 тис. комп'ютерів у 150 країнах світу. Вірус вимагав від користувачів відправити йому від 300 до 600 доларів у біткоінах в обмін на відновлення доступу до даних. В іншому випадку вірус погрожував стерти всі дані протягом трьох днів.

Автоматична програма відстеження bitcoin-платежів повідомила, що на гаманець хакерів було здійснено 302 виплати на загальну суму $116 542, що свідчить про те, що більшість жертв не платила викуп і, ймовірно, втратила всі свої дані на комп'ютерах.

Сума в $116 тисяч здається не надто великим уловом для хакерів, які організували таку масштабну світову атаку на користувачів по всьому світу.

«Перша теорія полягає в тому, що головною метою вірусу були не гроші, -зазначає Перрі Карпентер, директор зі стратегії в KnowBe4. – Мета була створити якомога більше шуму і посіяти паніку. Інша теорія полягає в тому, що мова йшла все-таки про гроші, але ця атака мала бути значно меншою, а потім вона вийшла з-під контролю».

За інформацією ЗМІ, фахівці знайшли в атаці вірусу слід Північної Кореї. Зокрема, дослідник безпеки з Південної Кореї Хаурі Лабс повідомив, що його власні результати збігаються з результатами компаній Symantec і Kaspersky Lab, які розробляють програмне забезпечення для захисту інформації. Вони заявили, що код в попередній версії програмного забезпечення WannaCry також з'явився в програмах, які використовуються північнокорейською хакерською групою Lazarus Group.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло