СБУ: до кібератаки вірусу Petya.A причетні спецслужби РФ

СБУ: до кібератаки вірусу Petya.A причетні спецслужби РФ

Правоохоронні органи продовжують здійснювати заходи, що спрямовані на локалізацію наслідків кібератаки

СБУ: до кібератаки вірусу Petya.A причетні спецслужби РФ
Фото: pixabay.com

Служба заявила, що атака, що відбулась 27 червня 2017 року на державні установи, об’єкти, фінансового, енергетичного транспортного сектору, а також приватні підприємства мала на меті цілеспрямовану дестабілізацію суспільно-політичної ситуації в країні.

Про це повідомив прес-центр СБУ.

За оцінкою СБУ, кібеатака справляє враження звичайного вірусу типу ransomeware (програмне забезпечення для вимагання грошей), створеного для збагачення зловмисників,  але насправді ж вірус є прикриттям масштабної атаки, спрямованої на Україну. Про це свідчить відсутність реального механізму заволодіння коштами, примітивність якого лише підтверджує думку про те, що збагачення не було ціллю атаки.

Дані, отримані у рамках взаємодії з міжнародними антивірусними компаніями, дають підстави вважати, що до атак причетні ті ж самі хакерські угрупування, що у грудні 2016 року атакували фінансову систему, об’єкти транспорту та енергетики України з використанням ШПЗ «TeleBots» та «Blackenergy». Це свідчить про причетність до цієї атаки спецслужб РФ.

СБУ у взаємодії з Нацполіцією, Держспецзв’язком, партнерськими правоохоронними органами, міжнародними антивірусними компаніями та провідними виробниками телекомунікаційного і програмного забезпечення продовжує здійснювати заходи, спрямовані на локалізацію наслідків кібератаки.

Нагадаємо, що 27 червня вірус атакував сотні комп’ютерів українських компаній та банків. Це одна з модифікацій всесвітнього відомого WannaCry, а в Україні він називається Petya A, або «Петя». Тип вірусу – вірус-вимагач, за розблокування він вимагає $ 300.

У вівторок, 27 червня Україну накрила найбільша в історії хакерська атака. Що це за вірус Petya та які з українських компаній постраждали, детальніше читайте у матеріалі Mind UA: http://bit.ly/2sXFwff #кібератака #Україна #petya #wannacry

Posted by Mind UA on Tuesday, 27 June 2017
Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло