На підприємства по всій Україні здійснюються хакерські атаки (оновлюється)

На підприємства по всій Україні здійснюються хакерські атаки (оновлюється)

Під атаку потрапили крім банків і держустанов, також комерційні структури

На підприємства по всій Україні здійснюються хакерські атаки (оновлюється)
Фото: pixabay.com

Сьогодні о 11:00 в Україні ряд компаній зазнали масовану кібератаку з використанням модифікованої під Україну версією вірусу wannacry – cryptolocker. Листи, що містять вірус, приходили, у більшості випадків, електронною поштою. У програмному коді вірусу була закладена дата запуску 27 червня в 11:00. Про це написав на своїй сторінці в Facebook Антон Геращенко. 

Спочатку стало відомо, що комп'ютерні системи столичної енергокомпанії «Київенерго» зазнали хакерської атаки, написав «Інтерфакс-Україна».

«Ми зазнали хакерської атаки. Дві години тому змушені були вимкнути всі комп'ютери, очікуємо дозволу на увімкнення від служби безпеки», – прокоментували ситуацію в прес-службі.

За даними агентства, хакерської атаки зазнали також кілька державних банків і компаній.

Водночас «Обозреватель» повідомляє, що комп’ютери Запоріжжяобленерго, Дніпроенерго та Дніпровської електроенергетичної системи також заблоковані вірусною атакою.

Крім того, за словами цього ж джерела, вірус вразив не тільки Запорізький регіон, а підприємства енергетики по всій Україні.

В ДП «Укренерго» підтвердили, що кілька годин тому дійсно були певні труднощі, і комп'ютери їх співробітників у Києві зазнали можливої кібератаки.

«Ми поки не можемо сказати, чи це точно була кібератака. Проводимо розслідування. На даний момент все працює стабільно. На роботу енергосистеми це не вплинуло», – розповіли в прес-службі «Укренерго».

Нацбанк попередив банки та інших учасників фінансового сектора про зовнішню хакерську атаку невідомим вірусом, яка здійснюється у вівторок на кілька українських банків, а також деякі підприємства комерційного і державного секторів.

«В результаті кібератак ці банки зазнають труднощів з обслуговуванням клієнтів і здійсненням банківських операцій», – підтвердили в НБУ інформацію у відповідь на запит агентства «Інтерфакс».

На даний час посилено заходи безпеки і протидії атакам хакерів, зазначили у Нацбанку.

У вівторок, 27 червня Україну накрила найбільша в історії хакерська атака. Що це за вірус Petya та які з українських компаній постраждали, детальніше читайте у матеріалі Mind UA: http://bit.ly/2sXFwff #кібератака #Україна #petya #wannacry

Posted by Mind UA on Tuesday, 27 June 2017
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло