Мін'юст забезпечив виплату 1,1 млрд грн боргів з аліментів

Державні виконавці активно використовують новий засіб примусу – суспільно корисні роботи

Фото: Shutterstock

З початку року державні виконавці Міністерства юстиції забезпечили виплату 1,1 млрд грн боргів з аліментів. Про це з посиланням на слова міністра юстиції Павла Петренка повідомляє прес-служба уряду.

«У досягненні такого результату нам допомогло прийняття закону, який забезпечив виконавців дієвими засобами впливу на батьків, які не хотіли добровільно утримувати своїх нащадків. 118 000 неплатників позбавили права виїжджати за межі України. Понад 119 000 боржників обмежено у праві користуватися автомобілем і зброєю та полювати», – повідомив Петренко.

За його словами, державні виконавці активно використовують новий засіб примусу – суспільно корисні роботи. На даний момент співробітники органів ДВС склали майже 14 000 відповідних протоколів.

Разом з цим, 8 700 боржників оголошено у розшук.

Петренко наголошує, що після початку дії закону обсяг повернутої заборгованості зріс по всій країні. Рекордсменом тут стала прифронтова Луганщина, де збори зросли в 11 разів. Окрім Луганської області, у лідерах – Вінниччина, Сумщина, Львівщина та Івано-Франківщина.

Нагадаємо, що з початку року міністерством було вжито низку заходів для покращення ситуації зі стягнення аліментів із недобросовісних боржників. Так, на виконання вимог закону Мін'юстом запущено Єдиний реєстр боржників зі сплати аліментів, створено штаби з моніторингу і контролю за станом виконання органами ДВС рішень про стягнення аліментів та мобільні групи з ліквідації заборгованості по аліментах, надано рекомендації та роз’яснення державним виконавцям щодо застосування норм нового законодавства, а також розроблена технологічна картка роботи державних виконавців під час стягнення аліментів.

Як писав Mind, платники аліментів подаватимуть звіти до виконавчої служби щоквартально. Крім того, відомство раз на три місяці перевірятиме заборгованість зі сплати аліментів. І якщо при квартальній перевірці в платника аліментів буде заборгованість, його внесуть до державного реєстру боржників.

Нагадаємо, Верховна Рада 7 грудня 2017 року прийняла закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів» №7277.

Закон набув чинності 6 лютого 2018 року. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS