Мін'юст запустив відкритий реєстр неплатників аліментів

Мін'юст запустив відкритий реєстр неплатників аліментів

Реєстр почне працювати з 6 лютого 2018 року

Мін'юст запустив відкритий реєстр неплатників аліментів
Фото: Shutterstock

Міністерство юстиції відкрило Єдиний реєстр неплатників аліментів, у якому вже понад 75 000 електронних записів щодо боржників. Про це з посиланням на слова міністра юстиції України Павла Петренка пише Укрінформ.

«Саме зараз хочу, щоб ви були свідками публічного запуску реєстру боржників, які фактично понад три місяці мають борг по сплаті аліментів. У цьому реєстрі вже понад 75 000 електронних записів по таких боржниках. Він зручний у користуванні. Можна знайти по прізвищу, даті народження людину, яка має борг по сплаті аліментів», – заявив Петренко.

За його словами, серед боржників є депутати, колишні міністри, представники органів центральної виконавчої влади, місцевої влади, силових структур.

Також Петренко наголосив, що норма закону повністю дотримується в питанні захисту персональних даних осіб, внесених у реєстр. У реєстрі не вказується домашня адреса боржника, «щоб не було маніпуляцій».

Реєстр почне працювати з 6 лютого 2018 року.

Разом з цим, з 6 лютого громадяни України, яки стали боржниками у рамках виплати аліментів не зможуть виїхати за межі України і водити транспорт. Таке обмеження почне діяти відповідно до закону про посилення відповідальності за несплату аліментів

Раніше повідомлялось, що в Україні запустять відкритий реєстр неплатників аліментів. Також повідомлялось, що Мін'юст стягнув понад 2,4 млрд грн заборгованості по аліментах за минулий рік. Кошти було стягнуто на користь 576 000 дітей.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті