В Україні запрацює реєстр депортованих дітей
Технічне створення реєстру вже завершене. Зараз формуються перші особові справи
Міністерство юстиції створило та впроваджує Реєстр відомостей щодо депортованих або примусово переміщених дітей.
Про це повідомила заступниця міністра юстиції з питань європейської інтеграції Людмила Сугак.
«Наше головне завдання як держави – встановити особу кожної дитини, яку було незаконно депортовано державою-агресором. Реєстр – це частина нашої системної відповіді на спробу позбавити Україну її майбутнього. Ми формуємо верифіковану базу даних, яка дозволяє працювати з кожним випадком і наближати момент повернення дітей додому», – розповіла вона.
Реєстр дозволяє збирати структуровану інформацію про депортованих та примусово переміщених дітей, зокрема формувати особові справи на основі даних від державних органів, місцевої влади, громадян, громадських та міжнародних організацій. Технічне створення Реєстру вже завершене. Наразі здійснюється формування та подання перших особових справ, які найближчим часом розглядатиме спеціальна міжвідомча комісія.
Також заступниця міністра юстиції закликала міжнародну спільноту посилити зусилля з повернення дітей і фіксації фактів їхньої примусової депортації. Зокрема – надавати інформацію про депортованих або усиновлених за кордоном дітей та вимагати від росії розкриття місць їхнього перебування.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що у грудні 2024 року Зеленський підписав закон щодо створення Реєстру дітей, яких депортувала росія.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].