mind
Мінюст надав державним виконавцям роз’яснення щодо застосування закону про неплатників аліментів

Мінюст надав державним виконавцям роз’яснення щодо застосування закону про неплатників аліментів

Для забезпечення якісного виконання норм закону про стягнення аліментів з боржників

Мінюст надав державним виконавцям роз’яснення щодо застосування закону про неплатників аліментів
Фото: Shutterstock

Міністерство юстиції надало державним виконавцям роз’яснення про порядок винесення та виконання постанови про встановлення тимчасового обмеження боржника в сплаті аліментів, зокрема, щодо виїзду за кордон, кермування транспортним засобом та користування зброєю.

Про це повідомляється на сайті Мінюсту і зазначається, що ці постанови виготовляються за допомогою автоматизованої системи виконавчого провадження, підписуються державним виконавцем та скріплюються печаткою органу державної виконавчої служби.

«За наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за 6 місяців, державний виконавець зобов’язаний скласти протокол про вчинення боржником адміністративного правопорушення та надіслати його для розгляду до суду за місцезнаходженням органу державної виконавчої служби», – йдеться у повідомленні.

Крім того, той із батьків, з ким за рішенням суду проживає дитина, самостійно вирішує питання щодо тимчасового виїзду дитини за межі України з метою лікування, навчання дитини за кордоном, відпочинку, за наявності довідки, виданої органом державної виконавчої служби, про наявність заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за 6 місяців.

«Така довідка видається органом державної виконавчої служби на вимогу стягувача протягом 10 днів та дійсна впродовж 1 місяця», – зазначають у Мінюсті.

Водночас міністерство пояснює, що у разі погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі скасування тимчасового обмеження у праві виїзду особи з України здійснюється на підставі постанови державного виконавця. Тимчасові обмеження боржника у праві керування транспортними засобами та користуванні зброєю припиняються так само на підставі відповідної постанови державного виконавця.

Так, у разі виникнення додаткових питань щодо порядку стягнення та виплати аліментів Мінюст пропонує звертатись до колл-центру міністерства за телефоном 044-364-23-93 або до контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за телефоном 0-800-213-103.

«Нагадаємо: по всій країні діють центри та бюро з надання правової допомоги, які надають безкоштовні юридичні консультації всім українцям. Також надається безкоштовний адвокатський захист найменш захищеним верствам населення legalaid.gov.ua», – йдеться у повідомленні.

Раніше Держприкордонслужба зазначала, що без відповідних постанов від державного виконавця прикордонники не можуть обмежити виїзд за кордон неплатника аліментів.

Крім того, юристи в коментарі Mind пояснювали, що до врегулювання на рівні підзаконного нормативно-правового акту порядку реалізації обмежень закон не діє.

Водночас Мінюст 6 лютого 2018 року, з набранням чинності зазначеного закону, запустив Єдиний реєстр неплатників аліментів, у якому вже понад 75 000 електронних записів щодо боржників.

Читайте у Mind, як працюватиме зазначений закон – у матеріалі «Ані у відпустку, ані на полювання: кого і як каратимуть за несплату аліментів».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті