Арешт активів «Газпрому» у Великобританії в рамках суперечки з «Нафтогазом» обмежує російського монополіста в залученні кредитів у іноземних банків, пише Reuters з посиланням на три джерела, знайомих із ситуацією.
Програма запозичень «Гапрому» поки що припинено, оскільки існує ризик заморожування коштів, що перераховуються російському концерну. Після арешту активів в Англії один із банків заморозив кредитну угоду до прояснення ситуації, розповіло джерело, не вказуючи назву банку.
Нагадаємо, Лондонський суд в червні ухвалив заморозити активи «Газпрому» у Великобританії в рамках виконання рішення Стокгольмського арбітражу, згідно з яким російський концерн повинен виплатити Києву $2,56 млрд.
Як зазначає видання, рішення Лондонського суду, швидше за все, налякало банкірів, які традиційно працюють з «Газпромом» на міжнародному ринку.
«У моєму розумінні, під дію підпадають розрахунки іноземних банків, які йдуть через Лондон, але комплаєнс банків, зареєстрованих в інших юрисдикціях, може зайняти обережну позицію і теж блокувати угоди навіть без прямої заборони», – сказало інше джерело.
У березні «Газпром» схвалив залучення в 2018 році двосторонніх і клубних кредитів на суму до 4 мільярдів євро.Але якщо російський концерн не знайде рішення для зняття арешту активів, то програму позик на зовнішньому ринку йому навряд чи вдасться виконати в повному обсязі, каже одне з джерел.
У червні перед арештом активів у Лондоні «Газпром» скасував розміщення євробондів у фунтах стерлінгів – угоді завадило напруження в відносинах між Лондоном і Москвою, сказало джерело в російському банку.
У «Газпрому» на осінь були намічені євробонди в євро і японських ієнах, вони тепер під питанням, сказало інше джерело.
За останній рік Газпром залучав кредити у Sumitomo, JP Morgan, Unicredit, Intesa і Credit Agricole. Представники цих банків відмовилися від коментарів.
Раніше повідомлялося, що «Нафтогаз» оприлюднив рішення Стокгольмського арбітражу в частині анбандлінгу: для відокремлення оператора ГТС тепер потрібна згода «Газпрому».